Zwycięstwo Castilli, piękny gol Theo

Castilla rozegrała pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego. Rywalem był drugoligowy Mirandés. Goście przeważali w pierwszej połowie, a w drugiej części lepiej wypadła Castilla, która była w stanie strzelić jednego gola.

Castilla ma za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Pokonała Mirandés 1:0 po golu Theo. Raúl mógł po raz pierwszy sprawdzić zawodników, i to w starciu z rywalem z wyższej ligi, ponieważ Mirandés gra w Segunda División. Skład Królewskich jest jeszcze daleki od tego, który wyjdzie w pierwszej kolejce sezonu. Okazję do gry otrzymało wielu piłkarzy, ale część z nich będzie kontynuowała sezon w Realu Madryt C.

Castilla dobrze rozpoczęła mecz. Atakowała i w 10. minucie Aparicio zmarnował dobrą okazję, posyłając piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi próbował Juan María. Goście wraz z upływem czasu przejmowali inicjatywę. Świetną szansę miał Barbu, a w tej sytuacji znakomicie interweniował Cañizarez. Następnie kolejny atak Mirandésu zakończył się uderzeniem Ekhiotza i tym razem Castilla miała sporo szczęścia. Jeszcze tuż przed przerwą efektowną indywidualną akcją popisał się Vicente, lecz na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Raúl posłał do boju zupełnie inną jedenastkę i poprawiła się gra gospodarzy. Okazję miał Aimar, ale zatrzymał go Ramón. Chwilę później Jacobo uderzał głową i piłka odbiła się od słupka. W zespole gości w 62. minucie na boisku pojawił się Luis López, który niedawno opuścił Real Madryt. Tempo spotkania było powolne, ale też trudno się temu dziwić. Castilla dalej atakowała i kolejny raz trafiła w słupek, tym razem po próbie Theo. Pomocnik, grający z opaską kapitańską, nie odpuszczał i w 85. minucie skutecznie wykonał rzut wolny i pokonał swojego byłego kolegę z zespołu. Jeszcze w końcówce dobrą okazję zmarnował Álvaro.

Real Madryt Castilla – Mirandés 1:0 (0:0)
1:0 Theo Zidane 85’ (rzut wolny)

Real Madryt Castilla:
I połowa: Cañizares, Óscar Mesa, Marvel, Calleja, Ferrán, Antonio David, Romera, Aparicio, Peter, Carvajal, Noel López.
II połowa: Súnico, Manu Serrano, Edgar, Jacobo, David Jiménez, Theo Zidane, Manuel Ángel, Borja, Aimar, Yeray, Álvaro Rodríguez.

Mirandés: Ramón (Luis López 62’), Vicente, Barbu (Maiso 62’), Barcia, Moreno, Juan María, Gabri Martínez (Zárate 82’), Reina, Iosifow, Guayo (Asier 62’), Ekhiotz (Bartolomé 78’).