Palmeiras odpada z Copa do Brasil, Endrick nie oddaje żadnego strzału

Zespół Endricka nie zdobędzie w tym sezonie Pucharu Brazylii, ponieważ poległ w ćwierćfinale z São Paulo. Młody piłkarz rozegrał kiepskie spotkanie.

To był dzień do zapomnienia dla Endricka, który nie błyszczał na boisku, a jego zespół odpadł z Copa do Brasil na etapie ćwierćfinałów. São Paulo wygrało z Palmeiras 2:1 na Allianz Parque i zakwalifikowało się do półfinału rozgrywek, po tym jak wcześniej zwyciężyło też w pierwszym spotkaniu 1:0.

Rewanżowy ćwierćfinał dobrze rozpoczął się dla Palmeiras, które szybko odrobiło straty z dwumeczu. Wywierali dużą presję na São Paul na początku meczu i trafili do siatki w 34. minucie, a bramkę zdobył urugwajski obrońca Joaquín Piquerez. São Paulo obudziło się jednak po przerwie i odwróciło losy spotkania. Remontada rozpoczęła się od trafienia Caio Paulisty, a zakończyła kolejnym trafieniem Davida w ostatnich minutach meczu.

To było bolesne pożegnanie z rozgrywkami dla Palmeiras i dla Endricka, który rozpoczął mecz od pierwszej minuty, ale nie był w stanie zabłysnąć i ostatecznie został zmieniony po godzinie gry, a dokładnie w 62. minucie, nie oddając ani jednego strzału. Ostatecznie młody piłkarz był przy piłce tylko 17 razy i zaliczył 6 strat.

Dzięki tej wygranej São Paulo jako trzeci zespół awansowało do półfinałów Copa do Brasil wraz z Flamengo i Grêmio. Ostatnim półfinalistą będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Corinthians i América-MG.