30. kolejka: Real zmniejsza stratę do Barcelony

Real Madryt wygrał swoje spotkanie z Celtą i może w spokoju czekać na wynik jutrzejszego starcia Barcelony z Atlético.

Po dzisiejszym triumfie Osasuny nad Realem Betis, który Verdiblancos stawia w dość trudnej sytuacji, rozegrano jeszcze kilka emocjonujących rywalizacji. Almería podejmowała Athletic i choć beniaminek z pewnością nie był faworytem, to jednak większość swoich punktów zdobył na własnym terenie. Bramki Nico Williamsa i Óscara de Marcosa wystarczyły jednak Baskom, by wywieźć z Andaluzji komplet punktów. Nieco później równolegle rozgrywane były dwa spotkania. Real Sociedad mierzył się z Rayo Vallecano i było to dla gospodarzy trudne spotkanie. Musieli gonić wynik, ale ostatecznie po samobójczym trafieniu Lejeune'a w 81. minucie odnieśli zwycięstwo 2:1 i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli.

Równolegle Real Valladolid podejmował Gironę i dla obu ekip były to niezwykle ważne zawody w kontekście utrzymania. W 24. minucie do siatki trafił Monchu i jak się ostatecznie okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Valladolid dopisał sobie istotne trzy punkty i zdecydowanie zbliżył się do utrzymania, a Girona wciąż jest w całkiem akceptowalnej sytuacji. Na zakończenie sobotniej rywalizacji Królewscy mierzyli się z Celtą Vigo. Galisyjczycy stawiali opór podopiecznym Ancelottiego, ale tuż przed przerwą znakomitym podaniem popisał się Ceballos, w pole karne dograł Vinícius, a wykończył Asensio. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Éder Militão, podwyższając prowadzenie. Do końca meczu nie padły już żadne bramki. Królewscy zmniejszyli stratę do Barcelony do ośmiu punktów i mogą w spokoju czekać na jutrzejszy mecz Katalończyków z Atlético.

Niedziela, 23 kwietnia, 16:15 – FC Barcelona vs Atlético Madryt

Platforma Flashscore oferuje wyniki La Ligi na żywo, terminarz oraz sytuację w tabeli.