Chelsea przegrywa z Wolverhampton

The Blues przegrali na wyjeździe z Wolverhampton 0:1 po bramce Nunesa. Był to powtórny debiut Franka Lamparda oraz ostatni mecz Chelsea przed pierwszym spotkaniem ćwierćfinałowym z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

Od samego początku to Wolverhampton Julena Lopeteguiego był stroną zdecydowanie dominującą. Były długie momenty, gdy The Blues nie potrafili nawet wyjść z połowy i ich akcje były bardzo szybko przerywane. Mieliśmy sporo stałych fragmentów gry, ale najlepszym podsumowaniem gry podopiecznych Lamparda jest fakt, że pierwszy strzał celny oddał Félix w 42. minucie i nie było to zbyt groźne uderzenie. Trzeba jednak cofnąć się o kilka minut, bo wtedy miejsce miało decydujące wydarzenie.

Po akcji Wolves bezpańska piłka opadła w rogu pola karnego, a tam z woleja niesamowicie mocno uderzył Matheus Nunes i futbolówka nabrała bardzo dobrej rotacji, mijając bezradnego Kepę. Gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc i grając bardzo dobre spotkanie, w niemal każdym aspekcie przeważając nad rywalami. Chciałoby się powiedzieć, że po przerwie Chelsea nieco odzyskała rezon. Być może faktycznie tak było, ale też trzeba powiedzieć, że piłkarze Wolverhampton się cofnęli i pozwolili im wymieniać podania, co nie przynosiło żadnego skutku.

Lampard zareagował, wpuszczając Mudryka czy Aubameyanga, ale żaden z tej dwójki nie wniósł tego pozytywnego impulsu. W ostatnich minutach w polu karnym gospodarzy padł Gabończyk, ale sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego, i słusznie, co pokazały powtórki. Jeszcze później arbiter się pospieszył i odgwizdał faul Hwang-Hee Chana na Koulibalym, choć wydawało się, że Koreańczyk po prostu wygrał pozycję, a była to sytuacja, gdy Wilki mogły zdobyć drugą bramkę.

Ostatecznie Chelsea przegrała na Molineux 0:1 po bramce Nunesa z pierwszej połowy. Był to dość słaby występ Chelsea, która nie dość, że nie była zbyt solidna w defensywie, to jeszcze nie miała zbyt wiele do zaoferowania w ofensywie. Porażka w powtórnym debiucie Franka Lamparda i zdecydowanie nie najlepsze odczucia przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów z Realem Madryt, który dziś zmierzy się z Villarrealem.

Wolverhampton – Chelsea 1:0 (1:0)
1:0 Nunes 31'

Wolverhampton: Sá; Semedo, Dawson, Kilman, Toti; Podence (64' Moutinho), Lemina (74' Traoré), João Gomes, Nunes (94' Collins); Costa (64' Chan), Cunha (75' Sarabia).

Chelsea: Kepa; James, Fofana (80' Chalobah), Koulibaly, Cucurella (68' Chilwell); Gallagher, Enzo, Kovačić; Havertz (61' Pulisic), Félix (67' Aubameyang), Sterling (68' Mudryk).

Kontuzjowani i nieobecni w Chelsea:

• Thiago Silva ma kontuzję kolana i wstępnie wróci do gry w połowie kwietnia. Wstępnie Brazylijczyk może wyrobić się na pierwszy mecz z Realem Madryt.
  • César Azpilicueta pozostaje poza grą po lutowym wstrząśnieniu mózgu.
  • Armando Broja wstępnie nie zagra do końca sezonu po grudniowej operacji kolana.
  • Mason Mount, według niepotwierdzonych informacji, doznał urazu mięśni brzucha.
  • Madueke, Kanté i David Fofana wstępnie nie otrzymali powołani decyzją trenera. W przypadku Francuza jest to po prostu zarządzanie jego czasem gry po kontuzji.

Co ważne, w Lidze Mistrzów na fazę pucharową nie zostali zarejestrowani Pierre-Emerick Aubameyang, Noni Madueke, David Datro Fofana i Benoît Badiashile. Żaden nie może więc zagrać w starciach z Realem Madryt.