Abde prowadzi Osasunę do zwycięstwa

Osasuna podejmowała dziś czerwoną latarnię ligi, Elche, i dzięki błyskowi Abde, który strzelił dwa gole, przeprowadziła remontadę i wygrała 2:1.

Pierwsza połowa przebiegała dość spokojnie. Widać było, że Elche ma ochotę sprawić niespodziankę, ale ich akcje były wyjątkowo niemrawe, wprost nieprzystające do poziomu Primera División. Osasuna z kolei starała się kontrolować tempo gry i choć częściej uderzała, to oddała tylko jeden celny strzał. Skład wystawiony przez Jagobę Arrasate wcale nie był składem rezerwowym, więc widać, że poważnie potraktował ostatnią drużynę w tabeli, ale jego podopiecznym gra mimo wszystko nie szła.

Co gorsza, kontuzji doznał Darko Brašanač, a na boisku zastąpił go Moncayola. Tuż przed przerwą goście wykorzystali niezdecydowanie gospodarzy. Omar Mascarell posłał świetną piłkę w pole karne Osasuny, a tam wykorzystał je Tete Morente, pokonując bramkarza rywali i zamykając całą sekwencją celebracją w stylu CR7. Po przerwie Elche mogło po raz kolejny ugryźć gospodarzy, ale trafienie Lucasa Boyé zostało anulowane przez wcześniejsze zagranie ręką.

Arrasate starał się nieco ożywić grę swoich podopiecznych, ale ci mieli naprawdę spore problemy ze sforsowaniem cofniętej defensywy Elche. Dopiero w końcówce Osasuna się ożywiła i zapewniła naprawdę emocjonujące minuty. Kike Barja otrzymał podanie z prawej strony i zagrał w pole karne, a tam obu stoperów jednym ruchem zgarnął Budimir. Futbolówka trafiła do Abde, a ten wyrównał stan meczu, choć jeszcze jeden z rywali trącił piłkę. Od tego momentu Osasuna się rozochociła na remontadę i kilkukrotnie uderzała na bramkę gości, a prym w stwarzaniu zagrożenia wiódł oczywiście Abde.

Decydujący moment przyszedł w 84. minucie, gdy Aimar Oroz znalazł przed polem karnym Abde, a ten świetnym strzałem z dystansu pokonał Badíę, dając zwycięstwo Osasunie. Spiker na El Sadar oszalał, a gospodarze dopisali sobie ważne trzy punkty i chwilowo zbliżyli się nawet do strefy europejskich pucharów. Choć było to trudne popołudnie Los Rojillos, rywal Królewskich w finale Pucharu Króla ostatecznie odrobił straty i wygrał z Elche 2:1.

Osasuna – Elche 2:1 (0:1)
0:1 Morente 44' (asysta: Mascarell)
1:1 Abde 71' (asysta: Barja)
2:1 Abde 84' (asysta: Oroz)

Osasuna: Aitor; Vidal (46' Oroz), U. García, D. García, Sánchez; Brašanač (38' Moncayola), Ibáñez, Gómez (67' Peña); Barja (79' Benito), Budimir (79' Kike), Abde.

Elche: Badía; Palacios, Donald (88' Ponce), Bigas, Clerc (88' Collado); Morente (63' González), Mascarell, Gumbau, Fidel; Boyé, Milla.

Wyniki na żywo, terminarz i sytuację Osasuny w tabeli możesz sprawdzać na platformie Flashscore.