Castilla wskakuje na drugie miejsce

W 30. kolejce Primera Federación Castilla pokonała San Sebastián Reyes i awansowała na drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając Deportivo. Do zdobycia kompletu punktów wystarczyło trafienie Álvaro Rodrígueza z 10. minuty.

Castilla pokonała San Sebastián Reyes 1:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Królewscy wykorzystali wpadkę Deportivo. Gola na wagę trzech punktów strzelił Álvaro Rodríguez. Madrytczycy mieli znacznie więcej szans i powinni to spotkanie wygrać wyżej. Poza tym drugie trafienie dałoby zespołowi więcej spokoju w końcówce. Na szczęście rywale nie pokonali De Luisa i podopieczni Raúla wykonali ważny krok i poprawili swoją sytuację w walce o awans do Segunda División.

Castilla rozpoczęła mecz z większą energią i tworzyła sobie kolejne akcje, które napędzał Arribas. Najpierw atakujący został przewrócony w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Później uderzał, lecz minimalnie spudłował. W 10. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Álvaro Martín dograł do Álvaro Rodrígueza, który dał Castilli prowadzenie.

Sanse odpowiedziało, jednak dobrze interweniował De Luis. Goście mieli rzut rożny, po którym świetną kontrę wyprowadziła Castilla. Peter znalazł się w sytuacji sam na sam z Pedro Lópezem, ale jego próba przelobowania golkipera zakończyła się niepowodzeniem. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał też Nico Paz, lecz w tym przypadku również nie udało się wykończyć akcji.

W drugiej połowie Castilla dalej przeważała i walczyła o drugiego gola. Ponownie bardzo dobrą akcję wyprowadził Arribas, który podał do Álvaro, ale w ostatnim momencie to podanie zdołał przeciąć bramkarz gości. Później spotkanie trochę zwolniło i też nieco się zaostrzyło. Sanse starało się zatrzymywać akcje Castilli faulami, a Królewscy nie byli w stanie z taką łatwością przebijać się przez obronę rywali. Goście próbowali w końcowych minutach odważniej zaatakować, jednak Królewscy ze spokojem te ataki odpierali i utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka.

Real Madryt Castilla – San Sebastián Reyes 1:0 (1:0)
1:0 Álvaro Rodríguez 10’ (asysta: Álvaro Martín)

Real Madryt Castilla: De Luis, Pablo Ramón, Rafa Marín, Carrillo, Álex Jiménez (Obrador 82’), Peter, Mario Martín, Álvaro Martín (Theo Zidane 82’), Nico Paz (Dotor 64’), Arribas, Álvaro Rodríguez.

San Sebastián Reyes: Pedro López, Euse (Coulibaly 82’), Juanra, Charlie, Nieto (Javi Gómez 66’), Villapalos, Raúl Hernández, Jime (Aparicio 82’), Borja Martínez, Ródenas, Borja Sánchez (Mecerreyes 73’).