Dwa gole madridistas dla Hiszpanii U-19

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii wykonała ważny krok w kierunku awansu na mistrzostwa Europy do lat 19. Wysoko pokonała Luksemburg przy dwóch golach zawodników Realu Madryt i dwóch graczy Barcelony.

Reprezentacja Hiszpanii do lat 19 poprawiła swoją sytuację w eliminacjach do mistrzostw Europy, pokonując Luksemburg 4:0. La Rojita po bezbramkowym remisie z Danią potrzebowała wygranej i wszystko ułożyło się po jej myśli. Swój udział mieli w tym madridistas, bo strzelanie rozpoczął César Palacios, a zakończył Gonzalo. Poza nimi na murawie pojawili się Mario Martín oraz Iker Bravo. Ten drugi zaczynał jako rezerwowy i otrzymał od selekcjonera szansę w 61. minucie. Edgar Pujol przesiedział cały mecz na ławce, a Manuel Ángel był zawieszony za żółte kartki.

Wynik spotkania otworzył César Palacios w 6. minucie. Przejął piłkę daleko od pola karnego rywali, ale zdecydowanie ruszył w jego kierunku i strzałem z linii pola karnego pokonał Margato. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie podwyższył Ángel Alarcón. Napastnik Barcelony też najpierw sam przejął piłkę, a po chwili wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się drugi zawodnik Barçy. Víctor Barberà dostał świetne podanie od klubowego kolegi, Iliasa Akhomacha, minął bramkarza i pozostało mu trafić do bramki. W doliczonym czasie wynik rywalizacji ustalił Gonzalo. Atakujący Realu Madryt pojawił się na murawie kwadrans wcześniej. Teraz Hiszpania U-19 zagra z Ukrainą, a o awansie na turniej finałowy może zdecydować bilans bramek, jeśli Dania pokona Luksemburg.

Hiszpania U-19 – Luksemburg U-19 4:0 (2:0)
1:0 Palacios 6’
2:0 Alarcón 28’
3:0 Barberà 60’ (asysta: Akhomach)
4:0 Gonzalo 91’

Hiszpania U-19: César Fernández, Oliveras (Valle 27’), Yarek, Casas, Fresneda, Palacios (Gonzalo 76’), Mario Martín (Dani Pérez 61’), Akhomach, Dani Rodríguez (Calvo 46’), Barberà (Iker Bravo 61’), Alarcón.

Luksemburg U-19: Margato, Lohei, Gonçalves, Ikene, Irigoyen, James Rodrigues, De Oliveira (Hugo Afonso 68’), Turping (Agostinelli 73’), Videira (Paulo Junior 82’), Berberi (Souchard 68’) y Flick (Klisurica 46’).