Walia rzutem na taśmę remisuje z Chorwacją

W pierwszym meczu eliminacji do EURO 2024 reprezentacja Chorwacji zremisowała u siebie z Walią 1:1. Gracze Zlatko Dalicia dominowali przez cały mecz, ale stracili bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu. Dobre zawody rozegrał Luka Modrić.

Reprezentacja Chorwacji w swoim pierwszym meczu eliminacji do EURO 2024 podejmowała u siebie Walię. Drużyna Zlatko Dalicia ma za sobą udany mundial, na którym sięgnęła po brązowy medal. Trochę inaczej wyglądało to w przypadku Walijczyków, którzy w Katarze zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Teraz celem piłkarzy Roba Page’a jest trzeci z rzędu awans na mistrzostwa Europy, ale dzisiaj czekało ich arcytrudne zadanie.

Już w 3. minucie z dobrej strony pokazał się Luka Modrić, który oddał groźny strzał z dystansu i zmusił bramkarza do interwencji. Od samego początku to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, a Walijczycy mieli ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy. Piłkarze Dalicia kontrolowali grę i w 28. minucie zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Andrej Kramarić przyjął sobie piłkę, popędził z nią do przodu i mocnym, precyzyjnym strzałem tuż zza pola karnego dał prowadzenie swojemu zespołowi. Ataki gospodarzy nie ustawały, ale do przerwy nie oglądaliśmy już żadnych bramek.

Na początku drugiej połowy Walia podeszła nieco wyżej, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. W 50. minucie kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Kovačić, ale uderzył wysoko nad bramką. Chwilę później powinno być już 1:1, gdy bliski strzelenia gola był Daniel James. Po przerwie goście zaryzykowali i ruszyli odważniej do ataku, ale za każdym razem czegoś im brakowało. Gdy wydawało się, że Chorwaci pewnie dowiozą pozytywny wynik do końca, Walia rzutem na taśmę doprowadziła do remisu, a autorem wyrównującego gola w doliczonym czasie gry okazał się Nathan Broadhead.

Walijczycy przez praktycznie całe spotkanie nie byli w stanie przeciwstawić się Chorwatom, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe i nie pozwalali na zbyt wiele swoim rywalom. Ostatecznie gracze Boba Page’a wyrównali w doliczonym czasie gry i zgarnęli niezwykle cenny punkt. Dobre zawody rozegrał Luka Modrić, który jak zwykle był ważną postacią w środku pola. W drugim meczu tej grupy Turcja wygrała na wyjeździe z Armenią 2:1.

Chorwacja - Walia 1:1 (1:0)
1:0 Kramarić 28'
1:1 Broadhead 90+3'

Chorwacja: Livaković; Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa; Brozović, Kovačić (76' Pašalić), Modrić (90+2' Majer); Kramarić (76' Vlašić), Perišić, Livaja (53' Musa).
Walia: Ward; Roberts, Mepham, Rodon, Williams; Ampadu, Wilson (65' Thomas), Ramsey (64' Burns), Morrell; James (64' Broadhead), Moore (71' Bradshaw).