/ Leszczu, Mateo, KRot, Santi01

Czerwona kartka Casemiro, przeciętny Brahim [VIDEO]

Za nami kolejny ciekawy tydzień w europejskich rozgrywkach, więc czas spojrzeć na to, co słychać u zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt.

Wypożyczeni

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Cały mecz z CD Lugo przesiedział na ławce rezerwowych. Nie pojawił się w pierwszym składzie Alavés ani w ogóle na boisku po raz pierwszy od 17 stycznia i starcia z Sevillą w Pucharze Króla.

Brahim Díaz (AC Milan)
Wybiegł w pierwszym składzie na poniedziałkowy mecz Milanu z Salernitaną. Nie pokazał jednak nic ciekawego. W pierwszej połowie był nawet dość aktywny, ale znów zabrakło mu najważniejszego, czyli konkretów. Brahim był po prostu bardzo przeciętny i nie wyróżniał się na tle równie przeciętnej drużyny, która zaledwie zremisowała z dużo niżej notowanym rywalem (1:1). Zakończył swój występ w 62. minucie.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Endrick (Palmeiras)*
Całe spotkanie z São Bernardo przesiedział na ławce rezerwowych. Palmeiras wygrało 1:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Całe spotkanie w Kadyksie przesiedział na ławce rezerwowych, choć jego zespół zdobył bramkę dającą remis (2:2) dopiero w 16. minucie doliczonego czasu gry. 21-letniego napastnika nie widzieliśmy na boisku przez ponad miesiąc. Ostatni występ zaliczył 12 lutego przeciwko Rayo, gdy zagrał 25 minut. W ostatnich czterech meczach nie mógł liczyć na zaufanie Quique Sáncheza Floresa.

Reinier (Girona FC)
Brazylijczyk w końcówce meczu z Atlético przygotowywał się już do wejścia, ale niestety kontuzja jednego z kolegów sprawiła, że ostatecznie został na ławce, co ewidentnie go zdenerwowało. Girona przegrała 0:1 z rywalami z Madrytu.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
W wyjazdowej potyczce z Cádizem nie spisał się najlepiej. Zdecydowanie jaśniejszą postacią był Enes Ünal, który wykorzystał dwa rzuty karne, dzięki którym Getafe zremisowało 2:2. Mayoral nie potrafił poradzić sobie z defensywą gospodarzy, rzadko bywał w polu karnym. Po bardzo dobrym meczu z Gironą wrócił do przeciętności.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk wyszedł w pierwszym składzie Manchesteru United na ligowy mecz z Southampton, ale opuścił boisko zdecydowanie przed czasem. Już w 34. minucie obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalne wejście w rywala, gdzie co prawda zagarnął piłkę, ale następnie wyprostowaną nogą wjechał w piszczel atakującego Świętych. Manchester zremisował u siebie 0:0, a Casemiro czekają aż cztery mecze pauzy od ligowych zmagań.
Ocena WhoScored: 5,7/10
Ocena SofaScore: 5,7/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Rayo Vallecano nie zaliczyło dobrego meczu i to samo może powiedzieć o sobie lewy obrońca. Pod względem liczb wyglądał nie najgorzej (trzeci w drużynie pod względem kontaktów z piłką, 5 na 6 wygranych pojedynków, 9 interwencji w obronie). W potyczce z Celtą zdecydowanie lepiej wyglądał lewy obrońca gospodarzy, Javi Galán. Ostatecznie Rayo przegrało na Balaídos aż 0:3.
Ocena WhoScored: 7,0/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Jak poinformował AS, wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił, że zrobi sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy poczeka do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Lidze Konferencji Fiorentina mierzyła się u siebie z Sivassporem. Już w 10. minucie Serb miał fantastyczną sytuację i powinien wpisać się na listę strzelców, ale bramkarz rywali nie miał większego problemu z obroną jego strzału. Później atakujący nie mógł złapać odpowiednio rytmu i zanotował mocno przeciętne zawody. W sumie oddał w tym spotkaniu trzy strzały i wygrał jeden pojedynek powietrzy. Niezbyt często pokazywał się kolegom i niestety był tym samym piłkarzem, którego mogliśmy oglądać przez większą część obecnego sezonu.
Ocena SofaScore: 6,4/10

W Serie A przeciwnikiem Fiorentiny było Cremonese, a Jović rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 67. minucie, gdy jego zespół prowadził już 2:0. Oddał jeden niecelny strzał i trudno wyróżnić go za coś więcej. Kolejna ligowa kolejka do zapomnienia.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Mario Gila (Lazio)
Zwykle grał w Lidze Konferencji, ale w spotkaniu z AZ Alkmaar powędrował na ławkę i się z niej nie podniósł. Jego koledzy spisali się słabo i przegrali 1:2. W Serie A również Mario tylko oglądał mecz z perspektywy rezerwowego, a Lazio bezbramkowo zremisowało z Bologną.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W czwartek przeciwnikiem Realu Sociedad w 1/8 finału Ligi Europy była AS Roma, a Japończyk rozegrał zawody bez większej historii. W 21. minucie popisał się ładnym rajdem na prawej stronie, ale z bliskiej odległości trafił w słupek. Przez całe spotkanie zanotował trzy udane dryblingi i to w zasadzie tyle. Nie można odmówić mu starań, lecz tym razem brakowało czegoś więcej i trudno wyróżnić go za coś konkretnego. Murawę opuścił w 75. minucie, a Real Sociedad poległ w stolicy Włoch 0:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

W niedzielę piłkarze Imanola Alguacila mierzyli się na wyjeździe z Mallorcą. Kubo rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się dopiero w 81. minucie. Zdążył posłać jedno kluczowe podanie i zanotował jeden udany drybling. Nie wpłynął jednak na końcowy rezultat i mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Wyszedł w pierwszym składzie Girony na mecz z Atlético i do niemal samego końca spisywał się całkiem solidnie, szczególnie w defensywie, co jest miłą odmianą po ostatnich występach. Zanotował dwa odbiory, dwa wybicia i jeden przechwyt, a do tego wygrał aż pięć z sześciu pojedynków z rywalami. Wyróżniał się celnością długich podań, a przede wszystkim był bardzo aktywny. To jednak on nie odnalazł się we własnym polu karnym w ostatnich minutach i nie upilnował Moraty, który dopadł do odbitej piłki i dał zwycięstwo Atlético.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wciąż nie wrócił do gry po kontuzji odniesionej 5 listopada w ligowej rywalizacji z Getafe.

Marcelo (Fluminense)
Kilka dni temu został w wielkim stylu zaprezentowany na Maracanie. W tym czasie Fluminense pokonało w meczu na szczycie Campeonato Carioca Flamengo 2:1, dzięki czemu zajęło pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W półfinale nowi koledzy Marcelo dali się zaskoczyć i przegrali pierwsze starcie z Volta Redonda 1:2 i będą musieli odrabiać straty w rewanżu.