Remontada poczuta na własnej skórze

Drugi zespół Realu Madryt cieszył się serią 18 spotkań bez porażki. Dziś dobiegła ona końca. Castilla prowadziła 2:0, ale ostatecznie przegrała 2:3. Gole dla Królewskich strzelili Peter González i Sergio Arribas.

Niewyjaśnione okoliczności. Magia Realu Madryt zadziałała w drugą stronę podczas dzisiejszej potyczki Castilli. Zespół Raúla Gonzáleza prowadził 2:0 i jeszcze w okolicach 75. minuty wszystko wskazywało na kolejny komplet punktów. Wtedy stało się jednak coś trudnego do wyjaśnienia – Los Blancos stracili trzy gole i wracają do Madrytu z pustymi rękoma.

Po pierwszej połowie nikt nie mógł być zadowolony. Castilla przyjechała po zwycięstwo, ale gospodarze też chcieli przedłużyć passę wygranych do trzech i jeszcze bardziej oddalić się od strefy spadkowej. Zdecydowanie lepiej drugą połowę rozpoczęli Królewscy. Najpierw Peter González wykorzystał dośrodkowanie Álexa Jiméneza, a później Sergio Arribas dość szczęśliwie podwyższył prowadzenie, dobijając uderzenie Mario Martína.

Lodowata woda pod prysznicem pojawiła się w 77. minucie. Wtedy David Ramos mocnym uderzeniem pokonał Mario de Luisa, a Castilla zaczęła się sypać. Dwie minuty później San Fernando wyrównało, a po upływie kolejnych czterech wyszło na prowadzenie 3:2. Ostatni kwadrans to prawdopodobnie najgorszy fragment Castilli w tym sezonie.

Dzięki regularnemu punktowaniu w ostatnich kilkunastu spotkaniach podopieczni Raúla Gonzáleza objęli niedawno prowadzenie w tabeli trzeciej klasy rozgrywkowej, ale bardzo szybko spadli z pozycji lidera. Obecnie na prowadzeniu jest Deportivo La Coruña, które dziś pokonało Badajoz aż 5:0. Castilla jest teraz druga, ale jutro może ją wyprzedzić jeszcze Alcorcón, który jutro zagra u siebie z Unionistas. Szansę na rehabilitację Castilla będzie mieć w niedzielę, 5 marca. Wtedy zmierzy się u siebie z Rayo Majadohonda.

San Fernando – Real Madryt Castilla 3:2 (0:0)
0:1 Peter 53’ (asysta: Álex Jiménez)
0:2 Arribas 60’
1:2 David Ramos 77’
2:2 David Ramos 79’
3:2 Biabiany 83’ (rzut karny)

San Fernando: Fassi; Lanchi, Farrando, José Carlos Ramírez, Luis Ruiz; Ilyas, David Ramos, Molina, Gabri Martínez (65’ Biabiany); Gabarre, Aquino (75’ Del Campo)
Castilla: De Luis; Carrillo, Rafa Marín, Marvel (78’ Edgar); Álex Jiménez (86’ Nico Paz), Álvaro Martín (86’ Aranda), Mario Martín, Peter (65’ Theo), Obrador; Arribas, Noel (65’ Iker Bravo)