Liverpool przegrał z Wolverhampton

Liverpool zaliczył kolejną bolesną porażkę w Premier League, przegrywając zdecydowanie 0:3 na wyjeździe z Wolverhampton. Do meczu The Reds z Realem Madryt pozostaje 17 dni.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po stworzeniu dwóch groźnych akcji w kolejnej trafili do siatki. Świetnie do prostopadłej piłki zerwał się Hwang, który pod linią końcową w taki sposób nabił Matipa, że piłka po odbiciu się od stopera Liverpoolu trafiła w słupek i wpadła do siatki. Wolves nie zwolnili i naciskali gości, podwyższając prowadzenie po ponowieniu stałego fragmentu i dobiciu strzału głową poprzez uderzenie Dawsona z kilku metrów. Liverpool pierwszą groźniejszą akcję stworzył dopiero po kwadransie gry, ale Sá sparował uderzenie Núñeza. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, ale to gospodarze mieli dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku, a goście mieli problem, by w ogóle utrzymać posiadanie na połowie rywala.

Drugą połowę Liverpool rozpoczął z inną intensywnością i w pełni dominował, ale nie miał klarownych okazji. Dopiero po dwudziestu minutach sam na sam po podaniu Alexandra-Arnolda wyszedł Núñez, ale Urugwajczyk trafił jedynie w bramkarza rywali. The Reds całkowicie kontrolowali grę, ale to Wolves strzelili kolejnego gola. Moutinho odebrał piłkę w środku pola i uruchomił podaniem na dobieg Adamę. Ten utrzymał się przy futbolówce i wstrzelił ją w pole karne, gdzie zabrał się z nią Neves i będąc sam na sam, bez problemu pokonał Alissona. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale dogodną sytuację sam na sam zmarnował jeszcze Jiménez. Spotkanie zakończyło się bardzo długim posiadaniem piłki Wolves i skandowaniem „ole” przez miejscowych fanów po podaniach swoich graczy.

Wolverhampton 3:0 Liverpool FC
1:0 Matip 5' (samobójcza)
2:0 Dawson 12'
3:0 Neves 71' (asysta: Traoré)

Wolves: Sá; Semedo, Dawson, Kilman, Ait-Nouri (83', Jonny);  Neves, Lemina (83', Podence), Nunes; Sarabia (60', Moutinho), Hwang (42', Adama Traoré) i Cunha (60', Jiménez)
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson (85', Tsimikas); Bajčetić (77', Elliott), Keïta (64', Henderson), Thiago (85', Milner); Gakpo (Oxlade-Chamberlain), Salah i Núñez
Niewykorzystani zmiennicy: Kelleher; Phillips, Jones oraz Carvalho.

10. Liverpool 20 34:28 29

Stan tabeli na czas zakończenia wszystkich sobotnich meczów.