Goleada i awans do ćwierćfinału

Efektowny początek Królewskich w Copa de la Reina. W meczu 1/8 finału piłkarki Realu Madryt pokonały Fundación Albacete 6:0. Dubletem popisała się Rocío, po jednej bramce dołożyły Nahikari, Zornoza i Paula Partido, a samobójcze trafienie zanotowała Herrero.

Po dość niemrawym początku pierwszą okazję stworzyły sobie Las Blancas za sprawą Maite Oroz, która w 18. minucie po strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę. 10 minut później uderzenie głową Nahikari bez problemów wybroniła Hoyas. Jeśli chodzi o gospodynie, to warto pochwalić próbę Mediny, która jednak minęła światło bramki. W 32. minucie Królewskie dopięły swego po uderzeniu z 16. metra Olgi, komicznym zachowaniu defensywy Fundación Albacete i dostawieniu nogi Nahikari. Tuż przed zejściem do szatni Nahikari popisała się precyzyjną wrzutką na głowę Rocío, która podwoiła prowadzenie Realu Madryt.

3 minuty po zmianie stron drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzała Carla Bautista, co praktycznie przekreśliło jakiekolwiek szanse gospodyń na nawiązanie walki. Las Blancas wyraźnie dominowały i po nieco ponad godzinie gry prowadziły już 3:0 – faulowana w polu karnym Nahikari jedenastki co prawda nie wykorzystała, jednak w kuriozalnych okolicznościach piłkę do własnej bramki wpakowała zawodniczka Albacete, Herrero. W 78. minucie swoją drugą bramkę dołożyła Rocío, która zupełnie niepilnowana w polu karnym wykorzystała precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony Caroline Weir. Warto zaznaczyć, że było to zarazem 200. gol w historii kobiecej sekcji Realu Madryt. W 82. minucie Weir zanotowała drugą asystę przy golu Claudii Zornozy, a w 86. trzecią przy bramce Carli Camacho, która ustaliła wynik spotkania na 6:0.

Królewskie bez problemów uporały się z Albacete i uzyskały awans do ćwierćfinału Copa de la Reina. Las Blancas są głównymi faworytkami do zdobycia Pucharu Królowej, ponieważ Barcelona, która we wtorek wygrała 9:0 z Osasuną, zostanie prawdopodobnie wyrzucona z rozgrywek za wystawienie nieuprawnionej zawodniczki.

Fundación Albacete – Real Madryt 0:6 (0:2)
0:1 Nahikari 32'