Infantil B rozpoczął La Liga Promises od wygranej

Real Madryt w grupie C mierzy się z Borussią Dortmund i Tenerife. Wczoraj w sesji porannej Dortmund wygrał z Tenerife 3:2, a wieczorem Królewscy rozbili Tenerife 4:0. Dzisiaj o 13:00 Hiszpanie zagrają z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie, przy czym oba zespoły mają już pewny awans do ćwierćfinałów.

W swoim pierwszym meczu Infantil B dominował od początku do końca, pokazując wielką siłę ataku i nie dopuszczając rywali do wielu sytuacji. Ostatecznie Królewscy wygrali 4:0 po hat-tricku Carlosa Sáncheza (numer 9) oraz trafieniu Morales (6).

Mecz z Borussią rozpocznie się o 13:00 i będzie można obejrzeć go w poniższej transmisji:

Wszystkie wyniki i pełny terminarz można znaleźć na stronie tej fundacji współpracującej z La Ligą.

INFORMACJE OGÓLNE TURNIEJU

La Liga organizuje turnieje Promises w edycjach krajowych i międzynarodowych dla ekip U-12 z klubów w Hiszpanii i Europie. Od 27 do 29 grudnia na Gran Canarii odbywa się 26. edycja turnieju International. Królewscy bronią tytułu z marcowego turnieju (w czerwcu poprzedni rocznik przegrał w finale turnieju VI International Soccer z udziałem Amerykanów i Meksykanów).

W turnieju udział bierze 14 drużyn: 10 z Hiszpanii (Real Madryt, Barcelona, Betis, Las Palmas, Valencia, Atlético, Tenerife, Sevilla, Espanyol i Villarreal) i 4 z Europy (Liverpool, Borussia, Juventus i Marsylia).

Trener Juan Carlos Duque, na co dzień trener Infantilu B w Realu Madryt (dotychczas w tym sezonie ten zespół w swojej 16-zespołowej lidze wygrał 10 meczów oraz 1 zremisował i prowadzi w tabeli), czyli drużyny U-12 z rocznika 2010, powołał na ten turniej 12 z 23 piłkarzy ze swojego zespołu:
Bramkarze: 1 Iván Vázquez i 13 Neizan
Obrońcy: 2 Pérez, 3 Lucas, 4 Darío, 5 Marcos i 6 Morales
Pomocnicy: 7 Padilla, 8 Álvaro, 11 Juan Carlos i 10 Asier
Napastnik: 9 Carlos.

Na boisku znajduje się po 7 zawodników z bramkarzem, a mecze trwają: w grupie po 12 minut połowa; w ćwierćfinałach 12 minut połowa; o 3. miejsce 12 minut połowa (każdy 3 minut przerwy); półfinały 15 minut połowa (5 minut przerwy); finał 20 minut połowa (10 minut przerwy).