Manita na zakończenie roku

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt wygrały z Vllaznią 5:1. Dubletem popisała się Teresa Abelleira, a po jednej bramce dołożyły Weir, Carla Camacho i Paula Partido.

Spotkanie z Vllaznią, ostatnią drużyną grupy A, która do tej pory nie zdobyła żadnej bramki w rozgrywkach, tracąc przy tym aż 23, rozpoczęło się od… gola Albanek. W 5. minucie gry ładnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Doci, która wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie. To jednak nie wybiło z rytmu Las Blancas, które ze spokojem grały swoje, utrzymywały się przy piłce i tworzyły zagrożenie pod bramką Williams-Mosier. Wyrównanie przyszło już w 11. minucie, kiedy to Caroline Weir wykończyła strzałem lewą nogą ładną indywidualną akcję. Królewskie cały czas nacierały na bramkę Vllazni i praktycznie rozstrzygnęły mecz w niecałe 180 sekund. W 18. minucie Teresa Abelleira strzałem z dystansu wyprowadziła gospodynie na prowadzenie, a w 21. minucie podwyższyła na 3:1, pewnie wykonując rzut karny.

Po zamianie stron Teresa była bliska ustrzelenia hat-tricka. W 48. minucie jej strzał zza pola karnego świetnie wybroniła Williams-Mosier, a w 65. minucie na drodze do szczęścia po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego stanęła poprzeczka. W końcówce meczu dały znać osobie mistrzynie świata U-17. Carla Camacho, która zameldowała się na murawie w przerwie, trafiła na 4:1 w 78. minucie dobijając strzał głową Rocío. W 83. minucie wynik meczu na 5:1 ustaliła strzałem z szesnastki Paula Partido.

Królewskie kończą zmagania w Lidze Mistrzyń i w całym 2022 roku w dobrym stylu. Teraz piłkarki udadzą się na krótkie wakacje i wracają do rywalizacji 8 stycznia, kiedy zmierzą się na José Luis de la Hoz-Matapiñonera z ekipą Madrid CFF w Lidze F.

Real Madryt – Vllaznia 5:1 (3:1)