13. kolejka: Barcelona liderem

Derby Madrytu zamykały rywalizację w 13. kolejce La Ligi. Real Madryt nie zdobył nawet jednego punktu i to Barcelona kończy tę serię gier jako lider.

Real Madryt zagrał słaby mecz, jednak mecz z Rayo mógł nawet wygrać. Gdy Éder Militão pod koniec pierwszej połowy strzelił gola na 2:1 dla Los Blancos, wydawało się, że Królewscy mają to, czego chcieli i mogą w swoim stylu kontrolować boiskowe wydarzenia. To jednak nie było możliwe wobec dobrej postawy gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą Álvaro García pokonał źle interweniującego Thibaut Courtois i doprowadził do remisu. W drugiej połowie Real nadal grał bez pomysłu i bez głowy. Dowodem tego ostatniego było zachowanie Daniego Carvajala, który zagrał ręką we własnym polu karnym. Óscar Trejo był bezwzględny i za drugim razem pokonał bramkarza Realu.