Gol Arribasa, ewakuacja trybun i komplet punktów dla Castilli

Castilla wygrała z Pontevedrą 1:0 po trafieniu Arribasa. Spotkanie w drugiej połowie zostało przerwane z powodu fałszywego alarmu i kibice musieli opuścić trybuny.

Castilla pokonała Pontevedrę 1:0 po trafieniu Arribasa w końcówce spotkania. Dla Królewskich to jest trzecie zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu przynajmniej tymczasowo udało im się awansować na czwarte miejsce w tabeli. Nie był to najlepszy występ podopiecznych Raúla, którzy rozkręcili się w dopiero w drugiej połowie. Z powodu fałszywego alarmu mecz został przerwany na kilkanaście minut, ale madrytczycy dobrze wykorzystali tę niespodziewaną przerwę i po powrocie do gry zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwszą okazję spotkania stworzył sobie Charles, ale posłał piłkę obok bramki. Castilla początkowo nie radziła sobie z wysokim pressingiem Pontevedry. Goście w końcu trochę osłabli i Królewscy przejęli inicjatywę, jednak ograniczało się to głównie do posiadania piłki i rozgrywania jej daleko od bramki rywali. Bramkarze mogli się solidnie wynudzić. Castilla ocknęła się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Álvaro Rodríguez uderzył niewiele obok słupka, a chwilę później trafił do siatki, lecz sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego i na przerwę oba zespoły schodziły bez goli.

W drugiej części znów dosyć długo trzeba było poczekać na to, żeby coś się zaczęło dziać na murawie. W 61. minucie Arribas znalazł się przed bramkarzem gości, próbował uderzyć obok niego, ale Cacharrón zdołał zmienić tor lotu futbolówki. Wydawało się, że Castilla w końcu złapała odpowiedni rytm i wtedy… mecz został przerwany. Na stadionie zabrzmiał komunikat informujący o ewakuacji i kibice szybko opuścili trybuny. Zawodnicy zostali na murawie i ciągle brakowało wiadomości o powodach takich działań. Okazało się, że był to tylko fałszywy alarm i po kilkunastu minutach spotkanie zostało wznowione.

Po powrocie do gry Castilla znów rzuciła się do ataków. Raúl długo zwlekał ze zmianami, mimo że rywale dokonali pięciu roszad. W końcu posłał na murawę Ikera Bravo. Chwilę później Álvaro Rodríguez został sfaulowany przez Luisa Martíneza i arbiter pokazał zawodnikowi Pontevedry drugą żółtą kartkę. Ataki Castilli w końcu przyniosły efekt. Álvaro dobrze obrócił się z piłką, uderzył z dystansu, Cacharrón odbił jego strzał, a tam czekał Arribas, któremu pozostało wpakowanie piłki do siatki. To był gol na wagę trzech punktów.

Real Madryt Castilla – Pontevedra 1:0 (0:0)
1:0 Arribas 87’

Real Madryt Castilla: De Luis, Pablo Ramón, Carrillo, Edgar, Peter (Aranda 84’), Mario Martín, Vinícius Tobias (Iker Bravo 74’), Dotor, Álvaro Martín, Arribas, Álvaro Rodríguez (Obrador 89’).

Pontevedra: Cacharrón, Bastos (Abal 70’), Samu Araujo (Yelko 70’), Román, Soto, Alberto Rubio (Oier 55’), Diz (Rufo 62’), Ortiz, Charles (Libasse 55’), Borja Domínguez, Luis Martínez (czerwona kartka 91’).