Oceny zawodników po meczu z Celtikiem

Real Madryt wygrał u siebie z Celtikiem 5:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Bardzo dobrze się ustawiał i przy większości uderzeń zawodników Celticu nie musiał się dzięki temu napracować. Pokazał jednak też świetne wyczucie i refleks przy obronionym rzucie karnym, gdy wynik jeszcze nie był przesądzony. Świetny występ Belga.

2. Carvajal

W defensywie zbyt często był spóźniony i wyglądał na nieskoncentrowanego. W pierwszej połowie Maeda miał sporo miejsca, a Carvajal nawet fizycznie potrafił odstawać od rywali. W drugiej połowie nieco się zrehabilitował i miał udział przy trafieniu Asensio.

3. Militão

Nie było to dla niego najtrudniejsze starcie, jednak popełnił kilka mniejszych błędów, które mogły skończyć się dużo gorzej. Mógł zejść z boiska nieco wcześniej, by złapać oddech przed dwoma ostatnimi potyczkami przed Mistrzostwami Świata.

4. Alaba

W ostatnich meczach pozostaje nieco w cieniu i nie inaczej było tym razem. Zaliczył spokojny mecz, w którym raczej się nie namęczył.

23. Mendy

Jego skuteczność przy rozegraniu piłki może robić wrażenie (76/76), jednak akcja z pierwszej połowy, w której powalił Abadę kładzie się cieniem na jego występie. Taka próba interwencji w tym miejscu i tym momencie nie miała żadnego sensu. Trudno znaleźć jakikolwiek sposób, by usprawiedliwić ten faul.

8. Kroos

Pod nieobecność Tchouaméniego i Camavingi znów wystąpił nieco niżej, skąd dyrygował poczynaniami Realu, gdy drużyna utrzymywała się przy piłce. W defensywie nie miał dużo pracy, ale też na pewno nie odstawał od pozostałych.

10. Modrić

Wziął na siebie odpowiedzialność przy pierwszym rzucie karnym i otworzył worek z bramkami. Chorwat miał zresztą udział także przy drugim trafieniu, ponieważ to właśnie jego podanie otworzyło drogę Asensio do przeprowadzenia groźnej akcji. Później nieco przygasł, ale ma za sobą bardzo solidny występ.

15. Valverde

Gol, asysta, wywalczony rzut karny, udział przy trafieniu na 3:0. Fede nie od początku tego spotkania robił wszystko dobrze, ale wystarczy spojrzeć na jego udział przy trafieniach i wszystko jest jasne. Był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

11. Asensio

Otrzymał szansę gry od początku i świetnie ją wykorzystał. Miał udział przy wszystkich pięciu golach, choć w klasyfikacji kanadyjskiej zapisze sobie tylko jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, że to jego zagrania siały największy popłoch pod bramką rywala. Fantastycznie potrafił znaleźć wolną przestrzeń, a na większość jego akcji patrzyło się z wielką przyjemnością.

20. Vinícius

Jeszcze w pierwszej części meczu mógł strzelić dwa gole, ale najpierw z jego strzałem poradził sobie Hart (choć chwilę później sędzia i tak podyktowała rzut karny), a kilka minut później sam uderzył wysoko nad bramką. Na szczęście on też mógł wpisać się na listę strzelców. W drugiej połowie bezbłędnie wykorzystał dogranie Valverde.

21. Rodrygo

Szczęśliwie wywalczył drugi rzut karny, a chwilę później zamienił go na bramkę. Po kilku minutach wypracował świetną sytuację Viníciusowi. Był aktywny, szukał gry, dobrze rozumiał się z Asensio. Grając na środku ataku, coraz rzadziej wygląda na kogoś, kto występuje na tej pozycji jedynie jako opcja rezerwowa.

17. Lucas Vázquez

Dał dobrą zmianę. Nie minęło nawet 10 minut od jego wejścia, a już zaliczył asystę do Valverde przy piątym trafieniu. W defensywie spisywał się nieźle, choć należy pamiętać o tym, że to właśnie po jego faulu Celtic otrzymał szansę z rzutu wolnego, z którego Jota pokonał Courtois.

9. Benzema

Wszedł, by wrócić do rytmu meczowego i miejmy nadzieję, że to pomogło mu pod kątem kolejnych spotkań. Karim mógł strzelić nawet dwa gole, ale raz piłka zeszła mu z nogi, a raz uderzył w interweniującego obrońcę Celticu. Najważniejsze, by dopisywało mu zdrowie – to w momencie jego wejścia było znacznie ważniejsze niż jego boiskowe poczynania.