Gol Isco, dublet Jovicia [VIDEO]

W środku tygodnia część zawodników wypożyczonych i sprzedanych z Realu Madryt wystąpiła w europejskich pucharach, a pięknego gola w Lidze Mistrzów strzelił Isco.

Wypożyczeni

Brahim Díaz (AC Milan)
Milan wygrał z Dinamem Zagrzeb na Stadionie Maksimira aż 4:0, ale Brahim nie pomógł swoim kolegom w odniesieniu okazałego zwycięstwa, bo cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Pamiętajmy jednak, że po rywalizacji z Monzą Hiszpan zmagał się ze skurczem mięśni lewego pośladka, co z pewnością wpłynęło na brak minut we wtorkowym starciu z mistrzem Chorwacji.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Casemiro (Manchester United)
Wyszedł od początku w meczu z Sheriffem i spisał się nieźle, choć nie było to dla niego najtrudniejsze spotkanie. United wysoko odbierało piłkę, a sam Casemiro trzykrotnie odzyskiwał posiadanie futbolówki dla swojej drużyny. Wykazał się dużą celnością długich podań i zagrał niezłe spotkanie, a Czerwone Diabły wygrały 3:0. Brazylijczyk został zmieniony w 63. minucie i może już przygotowywać się do mecz ligowego z West Hamem.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Isco (Sevilla FC)
Pierwsze koty za płoty. Isco w końcu zdobył premierową bramkę w barwach Sevilli. Zrobił to w swoim unikatowym stylu – ze skraju pola karnego pięknie zakręcił piłkę i idealnie uderzył na dalszy słupek, nie dając żadnych szans na obronę Kamilowi Grabarze. Los Nervionenses na własnym terenie pokonali Kopenhagę 3:0, choć ten wynik nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania, w którym gospodarze mieli sporo szczęścia. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj. Wreszcie możemy stwierdzić, że były pomocnik Realu Madryt zagrał bardzo dobrze i był jednym z prawdziwych liderów swojej drużyny. Łącznie oddał trzy celne strzały na bramkę, obdarował również swoich kolegów trzema kluczowymi podaniami. Jego akcje stwarzały realne zagrożenie, nie bał się wchodzić w pojedynki i posyłać odważnych zagrań do przodu. Jak jednak powszechnie wiadomo, jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc z wyciąganiem głębszych wniosków dotyczących dyspozycji Isco należy się jeszcze stanowczo wstrzymać.
Ocena WhoScored: 8,6/10
Ocena SofaScore: 7,9/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Lidze Konferencji Fiorentina mierzyła się u siebie z Başakşehirem, a Serb ma za sobą wieczór, na który czekał od wielu miesięcy. Najpierw w 26. minucie dobrze odnalazł się w polu karnym, dostał podanie z prawej strony od Kouamé i pewnie umieścił piłkę w siatce. Nie był to jednak jedyny gol Jovicia, ponieważ swój dorobek powiększył w 62. minucie, gdy strzałem głową dobił uderzenie Kouamé i ustalił wynik spotkania. W 72. minucie opuścił boisko, a jego dublet dał Fiorentinie trzy punkty. Wymarzony wieczór Serba.
Ocena SofaScore: 8,0/10

Mario Gila (Lazio)
Hiszpan jest podstawowym obrońcą Lazio, ale tylko w Lidze Europy. Lazio rozgrywało teraz bardzo ważny mecz z duńskim FC Midtjylland i wygrało 2:1. Mario był na boisku do 82. minuty. Spisał się poprawnie, lecz bez niczego szczególnego. Przy straconym golu nie ponosił odpowiedzialności. Celnie też podawał i praktycznie nie zapuszczał się na połowę rywala. Wydaje się, że swoją grą musiałby pokazać jeszcze więcej, by dostać się do wyjściowego składu na kluczowe mecze.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Japończyk rozpoczął mecz z Omonią w wyjściowym składzie. Był to kolejny mecz bez większej historii w jego wykonaniu. Oddał dwa strzały, wygrał trzy pojedynki i zanotował w symie trzy udane próby dryblingu, ale zaliczył też 17 strat. Przeciętne zawody Kubo, który w przerwie udał się na ławkę rezerwowych.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Marcelo (Olympiakos)
Kontuzja dalej uniemożliwia mu grę. Przegapił spotkanie z Freiburgiem, który zakończyło się podziałem punktów, co przekreśliło szansę Olympiakosu na zajęcie nawet trzeciego miejsca w grupie, które dawałoby przenosiny od Ligi Konferencji.