Królewscy o krok od awansu

Real Madryt pokonał dziś Szachtar i znalazł się o krok od awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Po dzisiejszym zwycięstwie Lipska nad Celtikiem, które sprawiło, że Niemcy przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli grupy F i znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, przyszedł czas na Real Madryt, który podejmował Szachtara. Królewscy od samego początku zdecydowanie kontrolowali spotkanie i bardzo wysoko odbierali piłki swoim przeciwnikom, co chwila stwarzając zagrożenie pod bramką Trubina. Wynik otworzył Rodrygo, którego strzał nie był najlepszy, ale ostatecznie wylądował w siatce.

Niedługo później po przepięknej akcji prowadzenie podwyższył Vinícius. Królewscy grali naprawdę znakomity mecz, ale wielokrotnie zabrakło decyzyjności i skuteczności na ostatnich metrach. W końcówce pierwszej połowy Carvajal był zbyt bierny przy dośrodkowaniu rywala, a Zubkow strzelił ładnego gola nożycami. Real Madryt do przerwy mógł prowadzić równie dobrze 5:0, a na przerwę schodził z wynikiem 2:1. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał, natomiast dużą frustrację z pewnością budziła bardzo słaba skuteczność Karima Benzemy. Los Blancos jednak wygrali, dopisali sobie bardzo ważne trzy punkty i są o krok od przypieczętowania awansu do fazy pucharowej.