/ Leszczu, Mateo, KRot, Santi01

Debiuty Casemiro i Blanco, dobry mecz Miguela

W ostatni weekend swoje oficjalne debiuty w nowych zespołach zanotowali tacy gracze jak Casemiro, Antonio Blanco czy Juanmi Latasa. Większość zawodników związanych niedawno z Realem Madryt nie może jednak zaliczyć minionego tygodnia do udanych.

Antonio Blanco (Cádiz CF)
Debiutu w barwach Cádizu Blanco z pewnością nie będzie wspominał najlepiej. Drużyna z Kadyksu poległa na własnym boisku 0:4 z Athletikiem, identycznie zresztą jak w poprzednim sezonie. Antonio nie miał w tym meczu zbyt wielu okazji, żeby się pokazać, ponieważ Los Leones całkowicie zdominowali zespół gospodarzy. 22-latek zagrał po prostu słabo i został zdjęty z boiska przez Sergio w 61. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Brahim Díaz (AC Milan)
Cały mecz z Bologną Brahim przesiedział na ławce rezerwowych. Nie wszedł na murawę choćby na minutę, a na pozycji trequartisty wystąpił nowy nabytek Milanu, Charles De Ketelaere. Biorąc pod uwagę to, jak zagrał Belg (świetna postawa, asysta przy golu na 1:0 i cztery kluczowe podania), 23-latek będzie musiał się bardzo postarać, by wygrać z nim rywalizację o miejsce w składzie.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu z Villarrealem pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry. Był przy piłce tylko dwa razy i spędził na boisku zdecydowanie za mało czasu, by móc go rzetelnie ocenić.

Reinier (Girona FC)
Wszedł na boisko w meczu z Celtą i był bardzo aktywny. Miał 100% celnych podań, wygrał dwa pojedynki i zanotował nawet jeden odbiór, a w sumie był przy futbolówce dwadzieścia razy. To niezły wynik, zważywszy na fakt, że pojawił się na murawie w momencie, w którym Galisyjczycy raczej prowadzili grę. Nie zrobił jednak różnicy i Girona przegrała 0:1.
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,6/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Jemu na pewno nie o to chodziło, ale jego zespół zatrzymał na własnym boisku Villarreal i zremisował 0:0. Przez ponad 90 minut Mayoral zaliczył tylko 6 celnych podań, a jego jedyny strzał został zablokowany. Bezbarwny występ i mecz do zapomnienia. Mały plus za wywalczenie dwóch żółtych kartek za faule Raúla Albiola i Francisa Coquelin.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Casemiro (Manchester United)
Wreszcie zadebiutował w barwach Czerwonych Diabłów, dostając 10 minut w meczu z Southampton, gdy jego ekipa prowadziła 1:0 i raczej była skoncentrowana na bronieniu wyniku. Na pewno dał sporo doświadczenia i kilka razy przytomnie i spokojnie zachował się w defensywie, szczególnie przy wyprowadzeniu piłki. Raz jednak został dość łatwo ograny i Southampton miał sytuację bramkową. Czekamy na nieco dłuższy występ Brazylijczyka.
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Fran García (Rayo Vallecano)*
Ma za sobą przeciętny mecz. W starciu z Mallorcą jego zespół przegrał 0:2 i przez całe spotkanie nie był w stanie stworzyć choć jednej dogodnej okazji bramkowej. Lewy obrońca często był przy piłce, pokazywał się do gry, wykonał aż 13 dośrodkowań, ale nie przełożyło się to na realne zagrożenie pod bramką rywala.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Gareth Bale (Los Angeles FC)
Mecz na szczycie Konferencji Zachodniej zakończył się klęską Los Angeles. Austin wygrało aż 4:1. Bale znalazł się w podstawowym składzie, ale zbyt wiele nie pokazał. Oddał dwa niegroźne strzały i musiał pracować na całym boisku. Honorowe trafienie udało się zdobyć tuż po zejściu Walijczyka z boiska. To był jego przeciętny występ, a defensywa Los Angeles spisała się katastrofalnie. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Isco (Sevilla FC)
Hiszpan znów rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 58. minucie, już przy stanie 2:1 dla Almeríi. Dostał zatem od Julena Lopeteguiego 32 minuty, czyli dokładnie o dziesięć więcej niż przed tygodniem. I znów był aktywny, znów szukał gry, ale jednocześnie znów nie przełożyło się to na konkrety. Co najważniejsze – nie pomógł Sevilli odrobić strat. Warto odnotować, że podawał celnie na poziomie 94,4%, ale poza tym… mizeria.
Ocena SofaScore: 7,0/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W środku tygodnia Fiorentina mierzyła się z FC Twente w ramach kwalifikacji do Ligi Konferencji, a Jović pojawił się na murawie dopiero w 72. minucie. Nie przebywał na boisku zbyt długo, ale w trakcie tych kilkunastu minut zanotował jedno podanie kluczowe oraz wygrał cztery pojedynki.
Ocena SofaScore: 7,3/10

W niedzielę zespół z Florencji podejmował u siebie Napoli i nie był to łatwy mecz serbskiego napastnika. Miał niemały problem z obrońcami drużyny przeciwnej oraz przez cały mecz nie miał ani jednej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Oddał tylko jeden strzał, a do tego zanotował aż osiem strat. Mecz do zapomnienia dla Jovicia.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Mario Gila (Lazio)
Lazio wygrało z Interem 3:1. Mario przyglądał się temu zwycięstwu tylko z ławki rezerwowych.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Miguel tym razem zagrał jako klasyczny lewy obrońca. Choć statystyki każą sądzić, że radził sobie nieźle, bo zanotował trzy odbiory, miał trzy wybicia i nawet jedno kluczowe podanie, to czasem zdarzało mu się, że nie nadążał za akcją. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego dobrą współpracę z Riquelme oraz dużo zaangażowania włożonego w to spotkanie. Ponownie został zmieniony w drugiej połowie, tym razem w 69. minucie. Na pewno daje znaki, że może dać sporo Gironie, ale jeszcze brakuje nieco doświadczenia.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W sobotę Real Sociedad mierzył się na wyjeździe z Elche. Japończyk zagrał nie najgorszy mecz, choć tym razem nie było u niego widać takiego błysku jak w poprzednich spotkaniach. Oddał trzy strzały na bramkę rywala i dobrze rozgrywał piłkę w środku pola. Mecz bez większej historii dla pomocnika, który opuścił murawę w 78. minucie. Ostatecznie Real Sociedad wygrał 1:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Pojawił się na placu po przerwie, zmieniając kontuzjowanego Faliego. Na jego niekorzyść działa fakt, że po jego wejściu Athletic strzelił trzy gole. Chust, podobnie jak jego koledzy z defensywy, był kompletnie zagubiony i źle się ustawiał. Malutkie plusy przy nazwisku 22-letniego stopera możemy postawić jedynie za dwa skuteczne wybicia piłki i jeden zablokowany strzał. Ale fakty są takie, że to był fatalny wieczór dla Blanco, Chusta i całego Cádizu.
Ocena SofaScore: 6,4/10

Zawodnik kolejki: Miguel Gutiérrez

*(odszedł w 2021 roku, ale Real Madryt zachował 50% praw do niego)