200 ligowych zwycięstw Modricia

Luka Modrić imponuje formą na początku kolejnego sezonu. Wczorajsze zwycięstwo Realu Madryt z Celtą Vigo było zarazem 200. ligową wygraną Chorwata w koszulce Królewskich.

Lukita był jednym z głównych architektów zwycięstwa z Galisyjczykami – w 42. minucie zdobył efektowną bramkę na 2:1 po strzale zza pola karnego, a w 56. minucie popisał się fenomenalną asystą do Viníciusa, który podwyższył wynik na 3:1. Partidazo w wykonaniu Modricia docenili kibice na Estadio Balaídos, którzy pożegnali chorwackiego piłkarza owacją, kiedy ten był zmieniany w 77. minucie gry. W pomeczowym wywiadzie dla telewizji Movistar+ 36-latek podziękował fanom Celty za ten gest: „To bardzo piękna sprawa. Jasne, że bardzo się z tego cieszę, gdy ludzie doceniają cię na innych stadionach. Dziękuję ludziom za oklaski”.

Modrić, który znalazł się w gronie nominowanych do Złotej Piłki, osiągnął 200. zwycięstwo w La Lidze w swoim 296. występie. Na boiskach Primera División Chorwat strzelił 23 gole. Jego najlepsze sezony pod względem wygranych to 2012/2013 i 2013/2014, kiedy 24-krotnie mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Lukita rozpoczyna swój 11. sezon w barwach Los Blancos. Z klubem zdobył 5 tytułów Ligi Mistrzów, 4 Klubowe Mistrzostwa Świata, 4 Superpuchary Europy, 3 mistrzostwa Hiszpanii, 4 Superpuchary Hiszpanii i Puchar Króla.