Wpadka Las Blancas

W meczu. 26. kolejki Ligi Iberdrola piłkarki Realu Madryt dość niespodziewanie przegrały na wyjeździe ze Sportingiem Huelva 1:3. Wynik spotkania otworzyła Claudia Zornoza. Na trafienie Królewskich hat-trikciem odpowiedziała Anita Marcos.

Spotkanie w Huelvie rozpoczęło się idealnie dla Las Blancas, które objęły prowadzenie już w 5. minucie za sprawą Claudii Zornozy, która pewnie wykorzystała rzut karny. Niestety, Królewskie nie cieszyły się z prowadzenia zbyt długo – w 20. minucie indywidualną akcją popisała się Hannah Keane, która podała w pole karne do niepilnowanej Anity Marcos i mieliśmy remis. Gospodynie przycisnęły i w 34. minucie praktycznie skopiowały akcję, która dała im pierwszą bramkę. Hannah Keane ponownie asystowała do Anity Marcos, która dała Sportingowi prowadzenie. Gra podopiecznych Alberto Torila kompletnie się posypała, a na domiar złego w 42. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzała Sofie Svava. Tuż przed przerwą Anita Marcos strzeliła jeszcze gola do szatni i skompletowała tym samym hat-tricka.

W przerwie Alberto Toril dokonał dwóch roszad, wpuszczając na plac gry Olgę i Ivanę w miejsce Møller i Kenti Robles. Niestety, obraz gry Las Blancas nie uległ poprawie i grające w przewadze piłkarki Sportingu kreowały okazje na kolejne gole. W 60. minucie Anita Marcos mogła zdobyć czwartą bramkę, jednak jej lob z 35 metrów powędrował ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Misę. W 71. minucie bramkarka Królewskich uchroniła drużynę przed stratą gola po rzucie rożnym i strzale Any Carol. Królewskie nie miały żadnych argumentów i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Andaluzyjki całkowicie zasłużenie zgarnęły trzy punkty i stały się drugą po Barcelonie drużyną, która zdołała pokonać Real Madryt, od kiedy stery zespołu objął Alberto Toril. Królewskie nie wykorzystał znakomitej okazji, by jeszcze przed przerwą na reprezentacje awansować na trzecią lokatę w tabeli Ligi Iberdrola. Las Blancas tracą do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzyń trzy punkty, jednak mają jeden mecz zaległy i w dalszym ciągu zależą tylko od siebie. W następnej kolejce, która odbędzie się 16 lub 17 kwietnia, piłkarki zagrają na wyjeździe z Deportivo Alavés.

Sporting Huelva - Real Madryt 3:1 (3:1)
0:1 Claudia Zornoza 5' (rzut karny)
1:1 Anita Marcos 20'
2:1 Anita Marcos 34'
3:1 Anita Marcos 45'

Sporting Huelva: Chelsea, Ana Carol, Cinta, Mayra, Fish, Anita Marcos, Keane, Pau, Patri Ojeda, Castelló i Edgren (Kanteh, 57’).
Real Madryt: Misa, K. Robles (Ivana, 46’), Teresa (M. Oroz, 64’), Peter, Esther, Nahikari (Asllani, 64’), Møller (Olga, 46’), Rocío, Zornoza, Athenea i Svava.