Real poznał ewentualnych rywali w 1/4 finału Ligi Mistrzów

Dziś zakończyła się faza 1/8 finału Ligi Mistrzów, a Real Madryt poznał komplet ekip, na które może trafić w ćwierćfinałach.

W pierwszej połowie w Turynie oglądaliśmy fantastyczny mecz. Bardzo aktywny był Vlahović, który kilkukrotnie uderzał na bramkę Villarrealu, raz nawet trafiając w poprzeczkę. Goście jednak nie pozostawali dłużni, bo choć w pierwszej odsłonie raczej się bronili, to swoje okazje miał chociażby Lo Celso. W drugiej mocno zaczął Juventus, ale wszystko zmieniło się z wejściem Gerarda Moreno na kwadrans przed końcem. Po głupim wejściu Ruganiego Szymon Marciniak podyktował rzut karny, zamieniony na bramkę właśnie przez Hiszpana. Moreno posłał kilka świetnych piłek, a Villarreal dobił Juventus po rzucie rożnym, gdy do niczyjej piłki dopadł Pau Torres. W samej końcówce jeszcze kolejny rzut karny wykorzystał Arnaut Danjuma. Podopieczni Unaia Emery'ego sprawiają mimo wszystko dużą niespodziankę i awansują do ćwierćfinałów.

W drugim spotkaniu mieliśmy moment, w którym wydawało się, że Lille naprawdę będzie w stanie powalczyć o ten awans, gdy Yilmaz trafił do siatki z jedenastu metrów. Atmosfera we Francji robiła się coraz lepsza, ale zniszczył ją bramką w ostatniej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie Pulisic, gdy dość niefrasobliwie zachowała się defensywa gospodarzy. Druga połowa przebiegała już raczej spokojnie, ponieważ Chelsea solidnie się broniła, a z każdą kolejną minutą wśród gospodarzy malały nadzieje na odwrócenie losów dwumeczu. Ostatecznie zaś te nadzieje zostały zabite, gdy w 71. minucie do siatki na 2:1 trafił Azpilicueta. Ostatecznie to Londyńczycy spokojnie zameldują się w ćwierćfinałach.

Losowanie 1/4 finału i całej drabinki do finału odbędzie się w piątek 18 marca o 12:00 w siedzibie UEFA w Nyonie w Szwajcarii. Od ćwierćfinałów każdy może trafić na każdego w dowolnej konfiguracji pierwszego meczu i rewanżu, a losowanie jest w pełni otwarte. Po sparowaniu ćwierćfinalistów zostaną także rozlosowane potencjalne pary półfinałowe oraz rozlosowany potencjalny gospodarz finału.

Pierwsze mecze ćwierćfinałów odbędą się 5 i 6 kwietnia, a rewanże tydzień później. Półfinały zaplanowano na 26 i 27 kwietnia oraz 3 i 4 maja. Finał został przeniesiony na Stade de France pod Paryżem i zostanie rozegrany w sobotę 28 maja.

MOŻLIWI RYWALE REALU W ĆWIERĆFINALE: Liverpool FC, Bayern Monachium, Manchester City, Atlético Madryt, Benfica, Chelsea, Villarreal CF.