Oceny zawodników po meczu z Alavés

Real Madryt wygrał u siebie z Deportivo Alavés 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Deportivo Alavés oddało tylko dwa celne strzały, a w obu przypadkach Courtois był dobrze ustawiony i nie musiał specjalnie się wykazywać refleksem. Raz nieco zaspał, gdy doszło do nieporozumienia z Alabą, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Kolejne czyste konto.

2. Carvajal

Zaliczył dużo lepszy występ niż w Paryżu, ale gorzej zagrać raczej się nie dało. W defensywie dobrze się spisywał, choć w pierwszej połowie raz wyraźnie zaspał. Wykonał najwięcej dośrodkowań z całej drużyny (5), ale ani jedno takie zagranie nie było celne.

3. Militão

Utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję. W Paryżu był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku i nie stracił formy w kilka dni. Zdarzyła mu się pomyłka, ale ostatecznie Alavés nie stworzyło w tej akcji większego zagrożenia. Dwukrotnie próbował pokonać Fernando Pacheco głową, ale oba uderzenia były niecelne.

4. Alaba

W ofensywie był bardziej widoczny niż w defensywie. W 12. minucie popisał się doskonałym podaniem do Valverde, ale Urugwajczyk nie zdołał strzelić gola na 1:0. Alaba uderzał też z rzutu wolnego, ale Pacheco mimo problemów poradził sobie z interwencją. Alaba raz zaspał właśnie przy wykopie bramkarza przeciwników, nie kontrolował odpowiednio piłki, ale rywal nie zdołał zaskoczyć jego i dość niefortunnie interweniującego Courtois.

23. Mendy

Dobry w obronie i kiepski w ataku. Mendy nie imponował w ofensywie, nie miał większego udziału w grze na połowie rywala podczas kluczowych akcji. Występ bez historii.

14. Casemiro

Rozegrał bardzo słabą pierwszą połowę, której zwieńczeniem było podanie do rywala i wypracowanie świetnej okazji Jasonowi. Z jednej strony Casemiro miał sporo interwencji w obronie, ale przytrafiały mu się ogromne problemy wynikające z braku koncentracji.

15. Valverde

Jego obecność była jedyną zmianą w jedenastce Realu, a jego postawa i wigor w środku pola były widoczne. Już na samym początku meczu mógł strzelić gola, ale nie wykorzystał świetnego podania Alaby. Później miał jednak udział przy trafieniu Viníciusa, gdy pojawił się z prawej strony i rozegrał piłkę z Benzemą.

10. Modrić

W pierwszej połowie nie spisywał się najlepiej i nie potrafił nic wyczarować. Po przerwie stanął jednak na wysokości zadania, napędzał ataki, dobrze współpracował z partnerami. Po prostu był sobą. Bernabéu doceniło jego występ oklaskami.

11. Asensio

Przez większość meczu zarzut w jego stronę mógł być taki jak zawsze. Zbyt rzadko brał na siebie odpowiedzialność, nie szukał akcji kombinacyjnych, nie był zaangażowany w akcje ofensywne. I wtedy… prawie sprezentował rywalowi gola fatalnym podaniem do Courtois. Zrehabilitował się jednak w świetnym stylu i półtorej minuty po tym zagraniu strzelił przepiękną bramkę, która dała Realowi prowadzenie. Przy golu na 2:0 dobrze rozegrał piłkę z Benzemą.

20. Vinícius

W pierwszej połowie nie był widoczny, a dobrych zagrań było jak na lekarstwo. W drugiej części meczu to właśnie on – praktycznie w pojedynkę – wypracował Realowi pierwszą dobrą okazję, a po interwencji Pacheco i strzale Benzemy Lejeune wybił piłkę zmierzającą do bramki. Później Vini potrafił się odnaleźć po zagraniu Karima i sam strzelił gola na 2:0. Wcześniej mógł też zaliczyć asystę, ale Francuz uderzył w słupek.

9. Benzema

Forma Karima w pierwszej połowie była taka jak rzut wolny w jego wykonaniu, gdy piłka pofrunęła wysoko nad bramką. Przy pierwszym golu zaliczył asystę, później w zdobyciu bramki przeszkodzili mu Lejeune i słupek. Zaliczył za to drugie kluczowe zagranie przy trafieniu Viníciusa, a potem sam ustalił wynik meczu dzięki trafieniu z rzutu karnego. W drugiej połowie odzyskał odpowiedni rytm.