Szóste zwycięstwo z rzędu

W meczu 22. kolejki Ligi Iberdrola piłkarki Realu Madryt pokonały na wyjeździe Eibar 2:0 po bramkach Marty Cardony i Elby (samobójcza). To szósta ligowa wygrana Las Blancas z rzędu.

Podopieczne Alberto Torila zaczęły intensywnie i dobrze weszły w spotkanie rozgrywane na Complejo Deportivo de Unbe, czego efektem były dwie okazje Caroline Møller na samym początku meczu, z których obronną ręką wyszła bramkarka Eibaru, Malena. W 18. minucie duńska napastniczka Las Blancas próbowała szczęścia z dystansu, jednak piłka po jej uderzeniu znacznie minęła światło bramki.

Po początkowym okresie dominacji Królewskich do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Najbliższa zdobycia bramki była Carmen Álvarez, jednak jej sytuacyjne uderzenie z pola karnego wybroniła świetna jak zawsze Misa. Piłkarki Eibaru wyraźnie przejęły inicjatywę, miały jeszcze dwie dobre okazje na objęcie prowadzenia, jednak nie potrafiły przekuć swojej przewagi w konkrety i na przerwę obie ekipy schodziły bez zdobyczy bramkowej, choć zdecydowanie lepsze humory mogły mieć Baskijki.

Po zamianie stron na placu gry zameldowała się długo wyczekiwana Marta Cardona. Druga najlepsza strzelczyni zespołu z poprzedniego sezonu wróciła do gry po poważnej kontuzji łąkotki (i w konsekwencji operacji) odniesionej jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Obecność Carodny podziałała wyraźnie motywująco na cały zespół. Na początku drugiej odsłony uderzenie Olgi wylądowało na poprzeczce, a w 59. minucie Teresa trafiła z rzutu wolnego w słupek. Napór Las Blancas przyniósł efekty w 75. minucie, kiedy Marta Cardona próbowała wrzucić piłkę z prawej flanki, a w efekcie wyszedł „centrostrzał”, przy którym Malena nie miała nic do powiedzenia. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła Elba Vergés, która w zamieszaniu po rzucie rożnym w dość kuriozalny sposób wpakowała piłkę do własnej bramki.

Piłkarki Realu Madryt potwierdzają swoją dobrą formę i notują szóstą już wyraną z rzędu w Lidze Iberdrola. Krolewskie skracają dystans do czołówki i w tym momencie tracą 8 punktów do trzeciej Granadilli Tenerife przy dwóch zaległych spotkaniach. Dla pań był to też ostatni mecz w tym miesiącu, który kończą z kompletem zwycięstw. Do gry wracamy w marcu, po przerwie na mecze reprezentacji.

Eibar – Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 Marta Cardona 75'
0:2 Elba Vergés 90+2' (gol samobójczy)

Éibar: Malena, Ane Pérez (Miriam, 81’), Vergés, Llompart, Esteve (Arene, 70’), Ruth, Carla Morera, Natalie (Sheila, 80’), Carmen (Ane Campos, 70’), Noko i Racheal.
Real Madryt: Misa, K. Robles (Ivana, 91’), Teresa, Peter, Olga (Athenea, 66’), M. Oroz (Asllani, 66’), Esther (Kaci, 80’), Møller (M. Cardona, 46’), Rocio, Zornoza i Svava.