Gol Casemiro, Brazylia remisuje z Ekwadorem

Brazylia zremisowała z Ekwadorem 1:1 po golu Casemiro, a na boisku zameldowało się trzech madridistas.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia, ponieważ Brazylijczycy, tak naprawdę z niczego, po zamieszaniu w polu karnym strzelili gola otwierającego wynik. Po błędzie bramkarza i chwili niepewności najsprytniej zachował się Casemiro, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Po kilku minutach Canarinhos mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia, bo bramkarz Ekwadoru zupełnie zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę za cios rodem z MMA, którym zaatakował szyję Cunhi.

Nie minęło jednak kolejnych kilka minut, a liczba piłkarzy na murawie nam się wyrównała, bo Emerson otrzymał drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska. Czerwoną kartkę otrzymał też Alisson, ale sędzia w jego przypadku konsultował się z VAR-em i ostatecznie cofnął swoją decyzję, by dać golkiperowi Liverpoolu jedynie żółtą kartkę. W pierwszej odsłonie tych zawodów mieliśmy więc bardzo mało piłkarskiej jakości i bardzo dużo brutalnych, ostrych zagrań. Vinícius nie błyszczał, nie brał na siebie tak dużo odpowiedzialności i notował raczej słabe spotkanie.

Początek drugiej połowy nie zmienił zbyt wiele w obrazie meczu. Nieco chętniej atakowali Ekwadorczycy, a prym wiódł tutaj Gonzalo Plata, raz po raz wkręcając w ziemię Alexa Sandro. Brazylia grała dość słabo i minimalistycznie. Zupełnie zasłużenie gospodarze strzelili gola wyrównującego po rzucie rożnym i trzeba w tym miejscu przyznać, że to Casemiro był odpowiedzialny za krycie Torresa. Pomocnik Królewskich spóźnił się z interwencją, a Ekwador wyrównał. W samej końcówce jeszcze mieliśmy spore emocje, bo sędzia po raz kolejny musiał się konsultować z VAR-em i po raz czwarty w tym spotkaniu zmieniał swoją decyzję, nie dyktując ostatecznie rzutu karnego dla Ekwadoru. Mecz ten zakończył się remisem, ale było to raczej nudne spotkanie, w którym ciśnienie krwi podnosiły tylko kolejne błędne decyzje sędziego, ratowane przez VAR.

Ekwador – Brazylia 1:1 (0:1)
0:1 Casemiro 6'
1:1 Torres 75' (asysta: Plata)

Ekwador: Domínguez; A. Preciado (66' Caicedo), Torres, Hincapié, Estupiñán; Franco (18' Galindéz), Gruezo (66' R. Preciado), Caicedo (85' Méndez), Plata; Valencia, Estrada (85' Carcelén).

Brazylia: Alisson; Emerson, Militão, Silva, Sandro; Casemiro, Fred; Raphinha (63' Antony), Coutinho (33' Alves), Vinícius (63' Jesus); Cunha (78' Gabriel).

10. Wenezuela 14 9:25 7

* - ciągle nie podjęto decyzji w sprawie wrześniowego meczu Brazylii z Argentyną, który został przerwany zaraz po starcie. // podkreślenie - pewny awans na mundial (Argentyna awansowała po wygranej Ekwadoru nad Chile).