Zwycięstwo Sheriffa przed przyjazdem Realu

W meczu 18. kolejki Divizia Națională Sheriff Tyraspol pokonał na wyjeździe FC Florești 3:1 i objął pozycję lidera mołdawskiej ekstraklasy.

W ostatnim meczu ligowym przed środowym starciem w Lidze Mistrzów z Realem Madryt Sheriff Tyraspol bez większych problemów pokonał FC Florești 3:1 po bramkach Traoré, Khalida i Nikołowa.

Wynik meczu otworzył Traoré, który w 19. minucie dał Sheriffowi prowadzenie. Po pół godzinie gry gospodarze wyrównali dzięki trafieniu Cobeţa i wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Sheriff wyszedł na prowadzenie po raz drugi za sprawą Khalida. W 75. minucie mecz zabił Nikołow, zapewniając trzy punkty i pozycję lidera najbliższemu rywalowi Królewskich w Lidze Mistrzów.