Ważne zwycięstwo Juvenilu A

Juvenil A zrewanżował się Szachtarowi i wygrał 1:0 po trafieniu Arandy. Dzięki tej wygranej Królewscy wskoczyli na drugą pozycję w grupie.

Juvenil A odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad Szachtarem i awansował na drugie miejsce w grupie. Królewscy zależą tylko i wyłącznie od siebie w walce o awans i o pierwsze miejsce w grupie. Muszą jednak uważać, bo Ukraińcy tracą do nich tylko punkt, więc potknięcie w dwóch pozostałych spotkaniach może być bardzo kosztowne. Dzisiejszy pojedynek wcale nie był łatwy dla madrytczyków. Jednym z najlepszych graczy był grający na środku obrony Raúl Asencio, który miał mnóstwo pracy. W ofensywie najlepiej spisywali się Aranda oraz Peter, ale okazji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych i długimi momentami piłka znajdowała się w środku pola. Zagrożenie generowane z obu stron było niewielkie, a jeśli już pojawiały się strzały, to nie sprawiały one problemów bramkarzom. W 28. minucie z dobrym atakiem wyszedł Szachtar. Losenko znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz nieczysto uderzył w piłkę. Chwilę później wreszcie składną i szybką akcję wyprowadził Real Madryt. Szansę na jej wykończenie miał Aranda, który w sytuacji sam na sam z Puzankowem posłał futbolówkę obok bramki. Pierwsza połowa nie wskazała lepszej drużyny, ponieważ spotkanie było bardzo wyrównane, ale żadnych goli nie było.

Od rozpoczęcia drugiej połowy wiele zamieszania na boisku wprowadzał duet Aranda – Peter. W końcu przyniosło to efekt w postaci bramki. Aranda wziął sprawy w swoje nogi, ruszył z indywidualną akcją, uderzył z dystansu, a kozłująca piłka zaskoczyła Puzankowa. Kilka minut później na murawie zameldował się Salazar, który w końcu uporał się z kontuzją. Jego powrót to bardzo dobra wiadomość dla Juvenilu A. Po wyjściu na prowadzenie Real Madryt oddał inicjatywę gościom. Co ciekawe, to Szachtar dłużej utrzymywał się przy piłce w tym spotkaniu. Jednak w drugiej połowie goście byli w stanie oddać tylko jeden celny strzał, z którym Dani Vicente sobie poradził.

Real Madryt – Szachtar Donieck 1:0 (0:0)
1:0 Aranda 58’

Real Madryt: Dani Vicente, Obrador, Marvel, Asencio, Carrillo, Néstor, Javi Villar (Rodrigo Gómez 76’), Bruno (Álex Jiménez 89’), Aranda (Gonzalo 89’), Peter, Julen (Salazar 66’).

Szachtar Donieck: Puzankow, Buleza, Farina, Kozik, Kapinus, Hulko, Bako (Puszkarow 63’), Sichejew (Gawryłuk 67’), Losenko (Rosputko 63’), Hłuszczenko (Płuszcz 67’), Gonczaruk (Pogorylij 74’).