Pewne zwycięstwo Szachtara

Piłkarze Szachtara Donieck popisali się wysoką skutecznością w starciu z Desną Czernihów i wygrali 4:1. Podopieczni Roberto De Zerbiego utrzymują pozycję wicelidera ligi ukraińskiej.

Szachtar Donieck pewnie pokonał Desnę Czernihów w meczu w ramach 13. kolejki ligi ukraińskiej na kilka dni przed starciem z Realem Madryt na Santiago Bernabéu. Podopieczni Roberto De Zerbiego wygrali 4:1 i utrzymali drugie miejsce w tabeli – do liderującego Dynama Kijów tracą obecnie trzy punkty.

Ekipa z Doniecka szybko otworzyła wynik meczu, gdyż już w 8. minucie spotkania bramkę zdobył Manor Solomon. Desna była w stanie wyrównać po trafieniu Denysa Bezborod'ko, ale Szachtar potrzebował zaledwie trzech minut, aby dzięki bramce Heorhija Sudakowa ponownie wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie wynik meczu ustawili Tetê i Fernando.

Po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Szachtara zajmują ostatnie miejsce w grupie z zaledwie jednym punktem na koncie. Pierwsze starcie z Realem Madryt w Kijowie przegrali aż 0:5 i aby w ogóle myśleć o dalszej przygodzie w europejskich pucharach, w najbliższą środę na Santiago Bernabéu będzie się dla nich liczyło tylko zwycięstwo.

Szachtar Donieck – Desna Czernihów 4:1 (2:1)
1:0 Solomon 8'
1:1 Bezborod'ko 23'
2:1 Sudakow 26'