Goleada Szachtara przed meczem z Realem

W meczu 11. kolejki ukraińskiej Premier-lihi Szachtar Donieck rozgromił na Stadionie Olimpijskim w Kijowie Zorię Ługańsk 6:1.

W piątkowy wieczór Szachtar Donieck rozegrał ostatni mecz ligowy przed wtorkowym pojedynkiem z Realem Madryt w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Górnicy pewnie pokonali Zorię Ługańsk 6:1, dzięki czemu utrzymują tempo w walce o mistrzowski tytuł z Dynamem Kijów i do starcia z Królewskimi podchodzą w bardzo dobrych nastrojach.

Podopieczni Roberto De Zerbiego nie dali żadnych szans czwartej drużynie Premier-lihi. Szachtar dominował od pierwszej do ostatniej minuty i jeszcze przed przerwą praktycznie zapewnił sobie trzy punkty. W 11. minucie strzelanie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie rozpoczął Fernando. W 28. minucie Perdinho podwoił prowadzenie gospodarzy, a w 36. na listę strzelców ponownie wpisał się Fernando. Po zamianie stron Ołeksandr Hładky zniwelował stratę Zorii, jednak na trafienie reprezentanta Ukrainy dość szybko odpowiedział Tetê. W ostatnich 10 minutach zespół z Ługańska dobili Danyło Sikan i ponownie Tetê, który ustalił wynik meczu na 6:1.