Szczęśliwy debiut Chusta, Kubo wraca do gry

Choć sezon dopiero się rozpoczyna i wielu zawodników, o których będziecie mogli przeczytać w ramach naszego cyklu jeszcze czeka na debiut, niektórzy już zdążyli przedstawić się kibicom. Jak więc grali wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (AC Milan)
Serie A rozpoczyna się dopiero w nadchodzący weekend. Milan zmierzy się w poniedziałek o 20:45 z Sampdorią. Brahim w ostatnim sparingu, przeciwko Panathinaikosowi, wszedł na boisku w 62. minucie i pokazał się z dobrej strony.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Szybko dostał okazję do debiutu po ogłoszeniu jego wypożyczenia, ale w meczu z Levante pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie. Pozostawił po sobie jednak dość pozytywne, choć krótkie wrażenie. Zanotował 89% celności podań i zaliczył jedną bardzo pewną interwencję. Cádiz zremisował 1:1 po bramce zdobytej w 97. minucie.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk wrócił do klubu, w którym tak świetnie sobie radził dwa lata temu, ale pierwszy mecz, przeciwko Realowi Betis, rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 61. minucie i dał Mallorce dużo świeżości. Wygrał dwa pojedynki, oddał jeden strzał i raz stracił piłkę. Z pewnością dał impuls i być może już od przyszłego weekendu będziemy oglądać go w szerszym wymiarze czasowym. Mallorca zremisowała z Betisem 1:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Serie A rozpoczyna się dopiero w nadchodzący weekend. Roma zmierzy się w niedzielę o 20:45 z Fiorentiną. Mayoral w ostatnim sparingu, przeciwko Raji Casablanca, strzelił gola i zanotował asystę.

Reinier (Borussia Dortmund)
Brazylijczyk dopiero tydzień temu wrócił do Dortmundu po zwycięstwie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nie znalazł się zatem ani w kadrze meczowej na spotkanie pierwszej rundy Pucharu Niemiec przeciwko Behen Biesbaden (zwycięstwo BVB 3:0), ani na inaugurację sezonu Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt (zwycięstwo BVB 5:2).

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Wychowanek Królewskich wybiegł w pierwszym składzie na powtórny debiut Rayo w Primera División, rozgrywając pełne 90 minut przeciwko Sevilli. Nie był to dobry mecz Garcíi, jak i całego Rayo, ale przyczyn tego stanu rzeczy dopatrywać się można raczej w czerwonej kartce, jaką zobaczył Luca Zidane w 16. minucie. Lewy obrońca raz uderzył na bramkę, wygrał jeden pojedynek i nie zaliczył ani jednego odbioru. Nie zaprezentował się zbyt pewnie, a Sevilla wygrała 3:0. Nie można go obwiniać bezpośrednio o żadną ze straconych bramek, źle zachowywała się raczej cała defensywa Rayo.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpański obrońca cały czas nie doszedł do zdrowia i, jak poinformowało oficjalnie PSG, będzie pauzował jeszcze miesiąc. PSG w pierwszym meczu sezonu pokonało Strasbourg 4:2.

Raphaël Varane (Manchester United)
Z uwagi na przechodzoną po przybyciu do Wielkiej Brytanii kwarantannę oraz kwestie formalne Raphaël Varane dopiero w sobotę, przed meczem z Leeds, został zaprezentowany jako piłkarz Manchesteru United. Francuz będzie nosił numer 19. Czerwone Diabły pokonały podopiecznych Marcelo Bielsy aż 5:1.