Dzisiejsze okładki

Remis Barcelony i sytuacja w La Lidze to główne tematy na środowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Finał po finale” – MARCA podkreśla, że Atlético musi dzisiaj wygrać, by utrzymać pozycję lidera i nie zależeć od tego, co zrobi Real Madryt. Na górze: kolejne fiasko Barcelony – Katalończycy pozwolili uciec wynikom 2:0 i 3:2; Sergio León w 83. minucie nagrodził Levante, które jest postrachem gigantów.

na dole w sekcji Królewskich: Juve otwiera opcję z Zidane'em – Mendy nie zagra do końca sezonu ligowego i na EURO.

Poza tym na okładce: City wygrywa Premier League, a Sporting króluje w Portugalii; Laporte może grać dla Hiszpanii – ekspresowe przyznanie paszportu przez rząd; występ Rafy Nadala na Igrzyskach pod znakiem zapytania – pandemia i wiek wpływają na tenisistę.

AS

„Jednego mniej” – AS opisuje, że Barcelona wypisuje się z walki o tytuł po wypuszczeniu prowadzenia 2:0. Koeman: „Nie wiem, co źle zrobiłem w przerwie. Nie mam wytłumaczenia. Zabrakło intensywności”. Do tego terminarz i na górze: wielka okazja – Atlético odskoczy do Barcelony i naciśnie na Real, jeśli dzisiaj wygra; Llorente otrzyma galaktyczny kontrakt.

W sekcji Realu Madryt: Neymar przybliża Mbappé – PSG nie będzie chciało stracić obu.

Na dole: Tebas sprzedaje La Ligę w Stanach Zjednoczonych Disneyowi – uzyska 1,4 miliarda dolarów przez 8 lat; City mistrzem bez gry – porażka United daje mu Premier League; Nadal ma wątpliwości czy jechać do Tokio – „Teraz decyduję o wszystkim w krótkim okresie”.

Mundo Deportivo

„Punkt końcowy” – Mundo Deportivo przedstawia sytuację w tabeli i stwierdza, że Barcelona bez charakteru poddała La Ligę: pozwoliła rywalowi doprowadzić do remisu, wygrywając 2:0 do przerwy, gdy grała o pozycję lidera. Fatalna druga połowa rozbija na kawałki nadzieje Blaugrany na walkę o tytuł, jeśli nie dojdzie do żadnego cudu. Opinia dyrektora dziennika: przegnębiające pożegnanie.

Na górze: kolejny test dla lidera – Atleti nie może dzisiaj zawieść, jeśli chce utrzymać przewagę w tabeli. Na dole: defensywa Królewskich w rozsypce, dostępni są tylko Nacho, Militão i Marcelo; szczypiorniści Barcelony chcą wygrać, by postawić jedną nogę w Final Four; City Pepa mistrzem po porażce United.

Sport

„Poddali La Ligę!” – Sport opisuje, że Barcelona traci swoje znikome szanse na wygranie tytułu po żenującym remisie na boisku Levante. Na pasku: Atlético nie może zawieść przeciwko Sociedadowi.

Na górze: Barcelona i Messi już negocjują – Laporta i Jorge Messi już rozpoczęli rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Argentyńczyka, mając dobre odczucia. Na samym dole: City Guardioli mistrzem Premier League.