Oceny zawodników po meczu z Elche

Real Madryt wygrał u siebie z Elche 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Przy bramce Elche nie miał większych szans. Piłka po strzale Daniego Calvo leciała blisko niego, ale z tak małej odległości i przy takiej sile uderzenia Belg nie mógł wiele zrobić. Poza tym goście oddali tylko jeden celny strzał, ale Courtois spisał się bardzo dobrze. Wyczekał do końca i wykorzystał niezbyt dobre uderzenie Carrillo. W pierwszej połowie skutecznym wyjściem uratował Real po błędzie Lucasa. Dobre spotkanie bramkarza.

5. Varane

Przy grze w trójce, gdy występuje bliżej prawej strony musi być aktywniejszy w rozegraniu, zwłaszcza gdy to Ramos zostaje z tyłu. W wyprowadzeniu piłki było dość poprawnie, ale w sytuacji z golem dla Elche to on nie upilnował Daniego Calvo. Być może zgubił koncentrację przez zamieszanie, po którym upadł Casemiro, ale to nie może go tłumaczyć.

4. Ramos

Ramos zagrał trochę jak nie Ramos. Zostawał nieco z tyłu względem Varane'a czy Nacho i nie był tak aktywny w grze jak zazwyczaj. Miał sporo szczęścia, że arbiter nie odgwizdał rzutu karnego po jego przewinieniu, bo miał ku temu spore podstawy. Z drugiej strony wcześniej jedenastkę powinni mieć Królewscy właśnie po faulu na nim. Widać jednak, że jeszcze trochę mu brakuje, by odzyskać dyspozycję sprzed kontuzji.

6. Nacho

Też nie miał szczęścia do sędziego. Po fantastycznym strzale w pierwszej połowie piłka zatrzepotała w siatce, a arbiter dopatrzył się faulu widmo. Poza tym stoper grał poprawnie, był agresywny, ale w granicach zdrowego rozsądku. Był najczęściej faulującym (5) i faulowanym (3) zawodnikiem na boisku.

17. Lucas Vázquez

Wydawało się, że gdy gra na wahadle, będzie miał mniej pracy w obronie niż wtedy, gdy gra w czteroosobowym bloku defensywnym. Wczoraj Elche rzeczywiście nie atakowało jego flanką zbyt często, ale zachowanie Lucasa po dośrodkowaniach wołało o pomstę do nieba. Dwukrotnie uratował go Courtois – najpierw wyjściem na przedpole i piąstkowaniem, później udaną interwencją po strzale Carillo. W ataku był aktywny, ale wiele dobrego o jego postawie w ofensywie nie można powiedzieć, choć to od jego dośrodkowania zaczęła się akcja bramkowa na 2:1. Było to jednak jedyne celne dośrodkowanie Lucasa we wczorajszym meczu.

15. Valverde

Sporo się nabiegał, był w wielu miejscach na boisku, ale nie było w tym takiej jakości, jaką gwarantuje Modrić. Na początku meczu przestraszył się rywala, który upadł z powodu problemów mięśniowych, warto jednak pochwalić go za akcję, po której Benzema miał świetną szansę na pokonanie Badii. Na tym jednak się skończyło.

14. Casemiro

Chyba miał w głowie to, że czeka go odpoczynek z powodu pauzy w meczu z Atalantą. Widać, że fizycznie czuje się bardzo dobrze, notorycznie był alternatywą dla Benzemy w ataku, gdy Real szukał dośrodkowań. Od mniej więcej 70. minuty miał dwie, może nawet trzy okazje, by pokonać bramkarza gości. Zaliczył kilka dość prostych strat w pierwszej połowie i nie może być do końca z siebie zadowolony.

23. Mendy

Gra na wahadle nie do końca daje zespołowi najlepszą wersję Mendy'ego. Wczoraj „błysnął” wirtuozerskim podaniem do samego siebie, ale i w sytuacji z Ramosem i Carrillo to właśnie Francuz niefortunnie zagrał piłkę w stronę własnej bramki. W ataku nie było z niego większego pożytku.

22. Isco

Zrobił kilka dobrych rzeczy w pierwszej połowie, ale znów to było zdecydowanie za mało. Oddał pierwszy celny strzał w meczu, jednak można było z takiej pozycji wymagać od niego lepszego uderzenia. Nieźle wrzucił z rzutu wolnego, gdy Ramos był ściągany do ziemi przez obrońcę gości. Isco mógł nawet sam wpisać się na listę strzelców, ale w dobrej sytuacji… nie trafił w piłkę. W drugiej połowie gasł i wreszcie Zidane go zdjął z boiska.

20. Vinícius

Zaliczył bardzo dobrą pierwszą połowę, w której jako jeden z nielicznych próbował czegoś więcej. Świetnie zachował się w sytuacji, w której podał mu Valverde. Bez większych problemów poradził sobie z obrońcą i wystawił piłkę Benzemie jak na tacy. Po przerwie Brazylijczyk niestety zniknął i w 75. minucie zszedł z boiska.

9. Benzema

Trudno nie mieć do niego pretensji o fatalne wykończenie po podaniu Viníciusa i jednocześnie trudno nie znaleźć uznania dla dubletu, a przede wszystkim zdobycia drugiego gola. Fantastycznie wykorzystał sytuacyjną piłkę i kapitalnym strzałem lewą nogą dał Królewskim zwycięstwo. Oczywiście gdyby był skuteczniejszy, może nie musielibyśmy czekać do ostatnich minut na rozstrzygnięcie, jednak koniec końców to właśnie on zapewnił wczoraj Realowi trzy punkty.