14. kolejka: Królewscy wygrywają i wyprzedzają Sociedad

Zakończyła się 14. kolejka zmagań w ramach Primera División, podczas której Królewscy wykorzystali potknięcia rywali. Jak więc wygląda sytuacja w tabeli La Ligi?

Poza drużynami, które wczoraj mogły jeszcze wpłynąć na sytuację Realu Madryt w tabeli, swoje spotkanie rozgrywała Sevilla. Podopieczni Lopeteguiego mierzyli się z Realem Valladolid i dość długo prowadzili grę, ale po fantastycznym golu Raúla Garcíi obie ekipy podzieliły się punktami. Dzisiejsze granie natomiast rozpoczęła świetna w ostatnim czasie Celta Vigo, która bez większych problemów pokonała Deportivo Alavés 2:0, odnosząc swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze i na dobre meldując się w górnej części tabeli. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i Galisyjczyków pod wodza nowego trenera, który odmienił ich grę, z pewnością stać na jeszcze więcej.

Następnie kolejne katharsis przeszła Granada, wykorzystując słabość Realu Betis i pokonując podopiecznych Pellegriniego 2:0. Przed meczem Królewskich czekało nas jeszcze spotkanie, które raczej nie zgromadziło wielu widzów przed telewizorami, czyli mecz Cádizu z Getafe. Obie ekipy nie grają najpiękniejszego futbolu w Hiszpanii, więc trudno było się spodziewać, by było to porywające widowisko, ale ostatecznie, być może dzięki doświadczeniu, a być może dzięki chęci zakończenia niechlubnej passy, Los Azulones wygrali z beniaminkiem 2:0.

Najważniejszym dzisiejszym meczem miało być spotkanie Realu Madryt z Eibarem na Ipurúi. Królewscy na dobrą sprawę mogli już w pierwszych 30 minutach prowadzić 4:0, ale zmarnowane okazje i gol życia w wykonani Kike Garcíi sprawiły, że na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:1. Druga połowa była bardzo trudna, z wieloma momentami, w których to gospodarze byli bliżej strzelenia wyrównującego gola, niż goście umocnienia prowadzenia. Ostatecznie jednak to Benzema i Lucas wyszli z kontratakiem w samej końcówce meczu i ten drugi trafił do siatki, zamykając wynik tego meczu na 3:1. Real Madryt więc przeskakuje w tabeli Real Sociedad i utrzymuje dystans do liderującego Atlético.