14. kolejka: Barcelona i Sociedad tracą punkty

Dobiegły końca mecze drużyn, które mogły wpłynąć na pozycję Realu Madryt w lidze. Punkty straciły ekipy Barcelony oraz Realu Sociedad. Jak więc wygląda sytuacja w tabeli?

14. kolejka Primera División rozpoczęła się wczorajszym meczem Athletiku z Huescą, który pod wieloma względami był typowym, piątkowym spotkaniem a inaugurację weekendu, który idzie niczym krew z nosa. Los Leones jednak rzutem na taśmę strzelili dwa gole i zgarnęli trzy punkty. Dziś natomiast wszystkie drużyny rywalizujące obecnie o miejsce w tabeli z Realem Madryt rozgrywały swoje mecze. Na pierwszy ogień poszło Atlético, które podejmowało Elche. Beniaminek raczej nie był w stanie się przeciwstawić, a podopieczni Simeone dominowali niemalże bite 90 minut, wygrywając ostatecznie 3:1.

Następnie Barcelona podejmowała Valencię i, jak to bywa w takich meczach, straciła punkty z najgorszą ekipą Nietoperzy od czasów plejstocenu. Spotkanie na Camp Nou było niezwykle ciekawe, obfitujące w wiele zwrotów akcji, ale ostatecznie, dzięki bramce Maxiego Gómeza, goście zdołali wyrównać i dotrwali do końca spotkania, wywożąc ze stolicy Katalonii jeden punkt. O 18:30 rozpoczęły się równolegle mecze Levante z Realem Sociedad oraz Osasuny z Villarrealem. W tym pierwszym w końcu podopieczni Paco Jémeza przypomnieli sobie, że potrafią grać w piłkę i, co więcej, nie stracili dobrego wyniku na chwilę przed końcem meczu, pokonując Real Sociedad 2:1.

W tym drugim natomiast właściwie od samego początku dominowała ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej. Pierwszego gola Villarreal strzelił już w 7. minucie, a w spokojnym dowiezieniu zwycięstwa pomogła czerwona kartka, jaką obejrzał jeden z piłkarzy gospodarzy przed upływem 20 minut meczu. Ostatecznie więc Gerard Moreno i spółka wygrywają 3:1, dopisując sobie trzy punkty, ale na boisku po raz kolejny nie uświadczyliśmy obecności Take Kubo.