Oceny zawodników po meczu z Osasuną

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Osasuną 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Przy pierwszym golu nie miał żadnych szans. Zaliczył dwie skuteczne interwencje, do tego trzeba podkreślić jego udział i asystę drugiego stopnia przy trafieniu na 3:1. Być może przy drugim trafieniu Osasuny zabrakło mu nieco refleksu, ale nie można mieć też do niego większych pretensji.

2. Carvajal

Może mówić o sporym pechu przy trafieniu dla Osasuny, ponieważ był bliski wybicia piłki z bramki. Później też się nie popisał, gdy od jego błędu przy wyrzucie z autu zaczął akcję Osasuny. Zrekompensował jednak swój błąd z nawiązką. Świetnie odnalazł się w polu karnym i strzelił gola na 2:1.

18. Tchouaméni

Coraz mniej uwagi poświęcamy temu, że gra na innej pozycji niż swoja domyślna. Nie popełniał większych błędów, choć Budimir nie był najłatwiejszym rywalem. Pod koniec wrócił do pomocy, ale wynik był już praktycznie ustalony.

22. Rüdiger

Stoper z wyglądem wojownika i duszą „dziesiątki” zaprezentował nam się w Pampelunie. Świetne podanie do Viniego w pierwszej połowie i wcale nie gorsze w drugiej do Fede Valverde. Szkoda, że ostatecznie tylko ta druga sytuacja zakończyła się trafieniem.

23. Mendy

Przytrafiły mu się pojedyncze błędy, ale był to dla niego mecz bez większej historii. Osasuna niezbyt często atakowała jego strefę. W ofensywie było tak jak zawsze – widoczna obecność przy rozegraniu piłki, ale mało konkretów.

12. Camavinga

Świetnie radził sobie w pojedynkach i w zdecydowanej większości wychodził z nich zwycięsko. Nie wszystko w tym meczu było jednak dobre. Znów złapał żółtą kartkę, której z pewnością mógł uniknąć. Mocny stempel w tej sytuacji był zdecydowanie niepotrzebny.

8. Kroos

Wczoraj był po prostu jednym z wielu. Nie zachwycał aż tak bardzo swoją kontrolą środka pola czy dyktowaniem tempa, ale też nie popełnił żadnych widocznych gołym okiem błędów. Zazwyczaj podawał celnie, robi wrażenie także celność długich podań (11/11), ale to inni zawodnicy błyszczeli nieco bardziej.

15. Valverde

Maczał palce w wielu akcjach Realu Madryt i skończył mecz z trzema (!) asystami. Jak zawsze zostawił na boisku płuca i szkoda tylko, że żaden z jego strzałów nie odnalazł drogi do bramki Herrery. Hat-trick asyst robi jednak ogromne wrażenie.

21. Brahim

Dołożył swoją cegiełkę przy golu na 2:1, gdy sprytnym zagraniem odnalazł Valverde. Urugwajczyk odwdzięczył mu się nieco później, gdy przedłużył podanie Łunina, a Brahim mógł wykorzystać swoją szybkość i podwyższyć prowadzenie. Był kluczowy w najważniejszych momentach.

11. Rodrygo

To nadal nie było to. Wygrywał pojedynki, oddawał strzały, ale nie potrafił się przełamać. Przynajmniej raz piłka po jego uderzeniu powinna była znaleźć się w siatce, ale ponowie zabrakło mu skuteczności. Real strzelił 4 gole, Rodrygo był na boisku cały mecz, ale kończy go bez gola, asysty czy udziału przy którymś trafieniu. Ograniczona cierpliwość wielu kibiców przestaje zaskakiwać, a zaufanie od Ancelottiego… zaczyna zaskakiwać.

7. Vinícius

Świetny mecz Brazylijczyka. Strzelił dwa gole i przy obu zachował się rewelacyjnie. Najpierw sam odebrał piłkę i otworzył wynik meczu, a później w kapitalnym stylu wykończył podanie Valverde. Mógł mieć hat-tricka, ale jeszcze w pierwszej połowie zmarnował sytuację po świetnym podaniu Rüdigera.

10. Modrić

Bez oceny, ale o jego zachowaniu przy drugim golu dla Osasuny chyba trzeba z nim porozmawiać.

24. Arda Güler

Bez oceny, ale ten strzał z połowy… Szkoda, że to nie wpadło.

Decyzje trenera

Ostatnie mecze przed przerwą reprezentacyjną mogą oznaczać pułapkę, ale Carlo Ancelotti wystawił optymalne zestawienie. Początek meczu był bardzo otwarty, może nawet zbyt otwarty, ale gra Królewskich mogła się podobać. W drugiej połowie też nie cofnęli się na swoją połowę, tylko próbowali atakować, co przyniosło kolejne trafienia. W dobrym stylu Real wykorzystał wysoko ustawioną linię obrony gospodarzy i zasłużenie bardzo wysoko wygrał. Jeśli jedyną krytyką wobec trenera jest zbyt późne wpuszczenie 19-latka, to znaczy, że wykonał bardzo dobrą robotę w każdym innym aspekcie.

4,9 4,9
4,1 4,1
Twoja ocena

Sędziowanie

Juan Martínez Munuera jest jednym z tych sędziów, za którymi nie da się nadążyć. Losowo rozdaje kartki, nie uważa, żeby stempel powyżej Achillesa zasługiwał na żółtą lub czerwoną kartkę, dwie identyczne sytuacje ocenia inaczej, w zależności od miejsca przewinienia, co nie ma żadnego sensu i prawa bytu. 41-letni arbiter ma za sobą słaby występ, czyli – jak na warunki hiszpańskie – wpisał się w dominujący trend. Nie wypaczył wyniku spotkania nie z powodu swojej postawy, lecz dlatego, że Real był tego dnia za mocny.