/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Dwie asysty Miguela, świetny mecz Asensio [VIDEO]

Bardzo dobre występy mają za sobą Marco Asensio i Miguel Gutiérrez. Ich drużyny popisały się efektownymi wygranymi (obie 4:1). O sporym pechu może za to mówić Juanmi Latasa. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Miguel Gutiérrez. (fot. Getty Images)

Endrick (Palmeiras)*
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz ligowy z Internacionalem i zagrał niezłe spotkanie pomimo porażki. Był bardzo aktywny, oddał dwa strzały, choć jedną doskonałą sytuację zmarnował. Potrafił jednak napędzać akcje Palmeiras, wygrywał pojedynki, a rywale sobie z nim nie radzili i często był faulowany. Rozegrał pełne 90 minut, więc wydaje się, że po urazie nie ma już śladu. Palmeiras jednak przegrało 0:1.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Drugi mecz, tym razem z Flamengo, nie był dla niego już taki dobry. Grał nieco bardziej agresywnie, notując aż pięć przewinień. Oddał cztery strzały, ale stworzył zdecydowanie mniej zagrożenia niż z Internacionalem. Był zdecydowanie bliżej kryty i nie miał tak wiele miejsca. Przez pełne 90 minut spróbował tylko 14 podań, a Palmeiras zremisowało 0:0 z Flamengo.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Peter González (Valencia CF)
Wszedł na boisko w drugiej połowie meczu z Realem Betis, ale dał dość przeciętną zmianę. Pojawił się na murawie w 63. minucie, ale przez cały czas na boisku zdołał wykonać tylko 6 podań i oddał jeden celny strzał. Wygrał dwie trzecie swoich pojedynków i sporo pracował w pressingu, ale szczególnie w statystyce podań i kontaktów z piłką (tylko 17) wypada dość mizernie. Valencia przegrała z bezpośrednim rywalem 1:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,9/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Miał ogromnego pecha, ponieważ w meczu z Realem Sociedad skierował piłkę do bramki, ale chwilę wcześniej… gola strzelił Óscar i to jemu przyznano trafienie. Były wątpliwości, czy piłka przekroczyła linię bramkową, a Juanmi je rozwiał, ale po powtórkach okazało się, że to nie Latasie przypadło to trafienie. 67 minut, 10 pojedynków główkowych, 0 strzałów i tylko 3 celne podania – mecz jak co mecz. Skrót meczu i nieuznane trafienie Latasy można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wybiegł w pierwszym składzie na domowy mecz z Atlético. Rozegrał bardzo solidne zawody i wydatnie przyczynił się do zachowania przez swoją drużynę czystego konta. Miał 44 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 74% (20 na 27) i oddał jeden strzał (niecelny). Zanotował 7 wybić, zablokował jedno uderzenie oraz zaliczył 3 przechwyty. Wygrał 4 z 6 pojedynków. W 68. minucie został ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem. Imponował dużą pewnością siebie i skutecznością swoich interwencji, a Alavés niespodziewanie odniosło niezwykle cenne zwycięstwo 2:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Marvin (Las Palmas)
Las Palmas przegrało z Celtą Vigo 1:4, a Hiszpan pauzował w tym spotkaniu z powodu zawieszenia za żółte kartki.

Reinier (Frosinone Calcio)
W wyjazdowym meczu z Torino wszedł w 88. minucie przy wyniku 0:0, a rezultat już się nie zmienił. Frosinone zremisowało czwarty mecz z rzędu i jest nadal w strefie spadkowej, a Reinier z meczu na mecz gra coraz rzadziej.

Jesús Vallejo (Granada)
Tradycyjnie pozostawiony poza kadrą. Granada podzieliła się punktami z Athletikiem (1:1).

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W starciu z Portimonense wszedł przy wyniku 2:2 w 89. minucie, poszarpał, popróbował, oddał jeden strzał i wniósł zaskakująco dużo świeżości jak na tak krótki epizod. Rezultat jednak się nie zmienił.
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Sergio Arribas (UD Almería)
W domowej rywalizacji z Villarrealem ponownie zasiadł na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 76. minucie. I niestety niczym szczególnym się nie wyróżnił. Zanotował raptem 11 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 75% (6 na 8). Wykonał jeden drybling, który był udany, ale nie oddał ani jednego strzału na bramkę. I to właściwie wszystko, co można napisać o jego występie. Almería przegrała 1:2 po golu Alexandra Sørlotha strzelonym w 92. minucie.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W rewanżowym starciu z Barceloną w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Marco wszedł na murawę w 77. minucie. Miał swój udział przy ostatnim trafieniu dla Les Parisiens. Najpierw wyprowadził kontrę, a chwilę później oddał strzał, który po interwencji Ter Stegena dobił Kylian Mbappé, ustalając wynik spotkania. W półfinale PSG zmierzy się z Borussią Dortmund.
Ocena SofaScore: 6,8/10

W weekend PSG mierzyło się z Lyonem. Hiszpan znalazł się w wyjściowej jedenastce i zanotował bardzo dobry występ. To właśnie on już w 3. minucie sprytnie zagrał piłkę, która niefortunnie odbiła się od gracza rywali i wpadła do siatki. Przy drugim golu dla PSG również miał swój udział, gdy popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu różnego. Co więcej, jeszcze przed przerwą zaliczył asystę przy golu Gonçalo Ramosa, który w perfekcyjny sposób zakończył znakomitą kontrę gospodarzy. Ekipa z Paryża zdobyła cztery bramki jeszcze w pierwszej części meczu i duża w tym zasługa Hiszpana, który był główną postacią formacji ofensywnej. Po przerwie tempo nieco spadło i mecz zakończył się wynikiem 4:1, a Asensio ma za sobą jeden z najlepszych występów w tym sezonie.
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 8,1/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na domowe spotkanie z Atlético. Wyglądał nieźle, choć show skradł mu Carlos Benavídez, jego partner ze środka pola, który zdobył piękną bramkę pieczętującą wygraną gospodarzy. Blanco zanotował 33 kontakty z piłką i podawał celnie na poziomie 78% (18 na 23). Ponadto dobrze pracował w defensywie. Wygrał 3 z 7 stoczonych pojedynków, miał 2 wybicia i 2 przechwyty. Alavés sprawiło niespodziankę i pokonało Los Colchoneros 2:0.
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Rozegrał pełne 90 minut w wygranym 3:2 ligowym spotkaniu z Al-Hazem. Co prawda nie strzelił gola, ani nie zaliczył asysty, ale w końcu było to spotkanie, które można ocenić pozytywne. Karim był aktywny, często podłączał się do gry, oddał aż sześć strzałów i zanotował dwa kluczowe podania. To on zapoczątkował akcję, po której Al-Ittihad zdobył drugiego gola.
Ocena SofaScore: 7,9/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Na tle Girony wypadł bardzo słabo. Często był spóźniony, przegrywał pojedynki, faulowal rywali i ani jedno jego długie podanie nie dotarło do celu. Pewnie mógł zachować się lepiej przy ostatnim golu Girony, aczkolwiek nastąpiła zła komunikacja z bramkarzem, o którą raczej byśmy obwiniali jednak golkipera. Przegrał jedną ważną piłkę stykową, ale Savinho trafił w poprzeczkę. Do tego zarobił żółtą kartkę. Widzieliśmy dużo lepsze mecze Chusta, a Cádiz przegrał z Gironą 1:4.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 5,6/10
Ocena SofaScore: 6,0/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Pozostaje kontuzjowany, ale jest coraz bliżej powrotu do gry. W weekend Celta wygrała z Las Palmas 4:1 i oddaliła się od strefy spadkowej na 6 punktów.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W wyjazdowym starciu z Getafe Japończyk pojawił się na boisku w drugiej połowie przy wyniku 1:1. Nie był to dzień Realu Sociedad i wejście Kubo niewiele w tej kwestii zmieniło. Wygrał pięć pojedynków i zaliczył jedno kluczowe podanie, ale nie przełożyło się to na większą liczbę groźnych sytuacji. Japończyk ma za sobą przeciętny występ i tym razem nie może być z siebie zadowolony. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na domowe starcie z Mallorcą, które Sevilla wygrała 2:1. Po raz ostatni pojawił się na boisku 21 stycznia w przegranej 1:5 potyczce z Gironą. Ból po zapaleniu ścięgna rzepki wciąż nie pozwala mu wrócić do gry. Więcej o jego sytuacji można przeczytać w tym artykule z 14 kwietnia. Przypomnijmy, że w tym sezonie 30-latek rozegrał tylko 10 meczów, w których nie zdobył ani jednej bramki i zanotował jedną asystę.

Mario Gila (Lazio)**
Odegrał ważną rolę w wygranym na wyjeździe 1:0 spotkaniu z Genoą. Kiedy znajduje się na boisku, przechodzi przez niego wiele akcji Lazio. Jako jedyny zawodnik na boisku zanotował ponad 100 (dokładnie 105) kontaktów z piłką, Trzymał się bliżej lewej strony boiska i dosyć często pojawiał się na połowie rywali. Na minus właściwie jedna sytuacja z początku meczu, kiedy zbyt łatwo dał się ograć rywalowi, co skutkowało groźnym strzałem. Poza tym bardzo solidny występ.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,5/10
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Wyszedł w pierwszym składzie na Cádiz i odbił sobie nieudany mecz z Atleti. Od początku był bardzo aktywny, szczególnie w defensywie, i szukał sobie miejsca w środkowej strefie, niemal przed polem karnym rywali. Zanotował piękną asystę przy drugim golu, gdy piętką zgrał do kolegi. W dużo bardziej naturalnym dla siebie środowisku, a więc podając z lewej strony, asystował przy golu Dowbyka. Zszedł w 76. minucie po bardzo dobrym spotkaniu i przy wyniku 3:0. Dwie asysty i doskonały mecz Miguela, a Girona wygrała 4:1.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,3/10
Ocena SofaScore: 8,3/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
W wyjazdowej potyczce z Getafe Hiszpan wrócił do gry po kontuzji, której nabawił się na początku lutego i spisał się nieźle. Zanotował trzy odbiory oraz dwa wybicia. Nie popełnił żadnego błędu w defensywie i po tak długiej przerwie trudno o cokolwiek się przyczepić. Álvaro uporał się z urazem i będzie do dyspozycji trenera na ostatnią fazę ligowego sezonu. Real Sociedad zremisował z Getafe 1:1.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Zawodnik kolejki: Miguel Gutiérrez