Dzisiejsze okładki

Porażki Atlético i Barcelony to główne tematy na środowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Czarny wieczór” – MARCA ogłasza, że Atlético rozbiło się w Niemczech, a Mbappé pożarł Barcelonę. Rojiblancos doprowadzili do remisu z wyniku 2:0... i stracili kolejne dwa gole. Czerwona kartra Araújo zapoczątkowała pójście Katalończyków na dno. W kółku: Atlético zagra w Klubowym Mundialu.

Na górze: atak na bunkier Pepa – Manchester City ma 30 meczów z rzędu w Lidze Mistrzów bez porażki na Etihad Stadium.

Na dole: Rafa Nadal sprawił, że wibrowaliśmy przy jego powrocie – pokonał Włocha Cobolliego w Barcelonie; Federacja czuje się atakowana przez rząd i Trybunał Administracyjny ds. sportu; Jordi Fernández pierwszym Hiszpanem, który poprowadzi drużynę NBA; Baskonia przegrywa w Eurolidze i w piątek zagra o wszystko w play-inach.

AS

„Mbappé zabił Barcelonę” – AS opisuje, że Francuz dobija Katalończyków ostatecznym dubletem w meczu naznaczonym wyrzuceniem z boiska Araújo w 30. minucie przy wyniku 1:0. Xavi też obejrzał czerwoną kartkę: „Powiedziałem sędziemu, że był katastrofą”.

Na dole w sekcji Królewskich: „Widzę pewność siebie” – „Ta drużyna zawsze rywalizuje”, mówi Ancelotti, który wysyła optymistyczne przesłanie w Manchesterze.

Na górze: Bayern gra dzisiaj z Arsenalem; na końcu to był mur – Atlético pada w Dortmundzie po doprowadzeniu do remisu z 2:0 – pocieszenie jest takie, że zagra na Klubowym Mundialu (da to 50 milionów euro) kosztem Barcelony.

Poza tym na dole: Nadal jak zawsze – wraca po 103 dniach poprzez zmiażdżenie w dwóch setach Cobolliego na starcie Godó; Hiszpania ma już szefa w NBA – Jordi Fernández mianowany pierwszym trenerem Brooklyn Nets; rząd sugeruje, że zawiesi Rochę i ten grozi sądami.

Mundo Deportivo

„Zabójcza czerwona kartka” – Mundo Deportivo podaje, że dyskusyjne wyrzucenie Araújo z boiska, kiedy Barcelona wygrywała 1:0, zaważyło na odpadnięciu Katalończyków. Dembélé wyrównał, a Vitinha oraz Mbappé przez dublet pogrzebali nadzieję na historyczny wieczór. Atlético wykrwawiło się na końcu w pięć minut.

Na górze: Etihad rzuca wyzwanie Realowi Madryt; pojedynek na śmierć bez przewidywań na Allianz Arenie między Bayernem a Arsenalem.

Na dole: Nadal wraca do bycia Nadalem – zmiażdżył Cobolliego w powrocie i dzisiaj ma próbę ogniową w starciu z Australijczykiem De Minaurem; Jordi Fernández poprowadzi Nets – pierwszy Hiszpan jako trener w NBA.

Sport

„Wyrzuceniu z Europy” – Sport przekazuje, że surowe wyrzucenie Araújo z boiska w 29. minucie zostawiło Barcelonę w dziesiątkę i było decydujące dla remontady Francuzów. Raphinha strzelił pierwszy, ale PSG poprzez dublet Mbappé oraz gole Dembélé i Vitinhi wyeliminowało Barcelonę z Ligi Mistrzów.

Na dole: Atlético nie wytrzymało w Dortmundzie; Etihad wyda wyrok; Arteta chce uderzyć w Monachium; Nadal zaczyna od wygranej nad Cobollim.